Кампување во зима под отворено небо – фотки кои ќе ги предизвикаат авантуристите


Кампување во зима под отворено небо – фотки кои ќе ги предизвикаат авантуристите

Спакувајте си топла облека, препарати за подготовка на топла храна и пијалаци и поставете го шаторот во природа на некоја од нашите прекрасни локации и препуштете се на авантурата – би се осудиле ли?

kampuvanje-vo-zima-pod-otvoreno-nebo-fotki-koi-kje-gi-predizvikaat-avanturistite-01.jpg

Додека едни сакаат да уживаат во комфорот на својот топол дом, зависниците од авантура не пропуштаат шанса да поминат време во природа, без разлика на сезоната и студот.

Македонија нуди многу места каде може да уживате во природните убавини под отворено небо, а Фејсбук страната Camping Macedonia редовно ќе ве инспирира со неодоливи фотки.

Ако ова не ви е доволна инспирација, Pinterest е преполн со фотки од луѓе кои се подготвени да уживаат под отворено небо и во екстремни услови.

Оние кои се доволно храбри за ваков чекор – инспирирајте се и подгответе се за авантура (макар и еднодневна):

M. M. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Фотки кои ќе ве натераат да се откажете од сѐ и да започнете „живот на 4 тркала“ Во последно време, низ светот е многу популарно патувањето и живеењето во комбе....
Како од сликовница - Топ 10 зимски дестинации во Европа (фото) Зимската сезона е прекрасна, но магијата некаде блеска многу посилно отколку во ...
10-те најубави глетки креирани од снег и мраз Уживате во зимата? Дури и да не сте страсен љубител на ладното време, постојат м...

Најчитани неделава