Најубавите зимски фотки од Цермат на Инстаграм


Најубавите зимски фотки од Цермат на Инстаграм

Цермат веројатно е местото од соништата за многумина кои се љубители на зимата и зимските спортови.

najubavite-zimski-fotki-od-cermat-na-instagram-01.jpg

Скијачите може целосно да се препуштат на големиот број ски патеки и активности на снег, додека останатите може да уживаат во беспрекорната планинска природа и поглед од „милион долари“ од ова место во Швајцарија.

Ова задоволство не е толку лесно достапно, но ако некогаш имате можност, не пропуштајте да го посетите Цермат.

Погледнете зошто Цермат важи за едna од најпрестижните зимски дестинации:

https://www.instagram.com/p/B6sgtBApoqO/

https://www.instagram.com/p/B77NQBIpn7A/

https://www.instagram.com/p/B76zzpphdhS/

Продолжува на следната страна... Би можело да ве интересира:

Најубавите плажи во Шпанија за 2017-та одбрани од туристите Шпанија е една од најживописните земји во светот. Сигурни сме дека на повеќето о...
Најубавите Инстаграм фотки од Амстердам во пролет Амстердам е еден од најубавите градови во Европа кој дефинитивно вреди да се пос...
Најубавите плажи во околината на Парга и Сивота Во близина на прекрасните Грчки гратчиња Парга и Сивота се наоѓаат едни од најуб...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg