Фото докази зошто селото Голем во Албанија е добро место за одмор


Фото докази зошто селото Голем во Албанија е добро место за одмор

Недогледна песочна плажа, пристапни цени, најубави зајдисонца и свежината на Јадранското Море... Голем е одличен избор за летна дестинација.

foto-dokazi-zoshto-seloto-golem-vo-albanija-e-dobro-mesto-za-odmor-01.jpg

Голем е крајбрежно село во Албанија, кое се наоѓа во близина на градот Драч, а на 50/60 километри од Тирана.

Во овој предел има 15 километри долга песочна плажа, а селото излегува на Јадранско Море.

Во него живеат околу 7.000 жители, но е популарна туристичка дестинација. Има многу хотели, вили и брзо се урбанизира и развива.

Фото докази зошто да го посетите Голем:

https://www.instagram.com/p/B158xM7In7X/

Уште фотографии од Голем на следната страна...Би можело да ве интересира:

20 фото причини да го посетите Париз во есен Ако и вие имате впечаток дека периодов многумина го посетија Париз, време е да г...
16 фото причини да го посетите Загреб во есен Освен што е популарен во зимскиот период со совршените божиќни пазари, Загреб е ...
И во Србија постои розово езеро (фото) Оваа не е ниту Мексико, ниту Сенегал... Многу блиску до Македонија постои розово...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg