„Соба“ со поглед: Најубавите фотки од кампување низ Македонија летово


„Соба“ со поглед: Најубавите фотки од кампување низ Македонија летово

Шатор поставен на плажа или на планина, најблиските луѓе покрај вас, поглед и искуство кое вреди повеќе од која било луксузна соба – летово е идеално за кампување низ Македонија.

soba-so-pogled-najubavite-fotki-od-kampuvanje-niz-makedonija-letovo-01.jpg

Покрај лошите работи кои се последица на пандемијата, има и по нешто добро. Овојпат како позитивна работа го издвојуваме тоа што луѓето научија да ја ценат природната убавина на нашата земја, а многумина се осудија за првпат да кампуваат.

Иако добар дел од нив се веќе искусни кампери, некои за првпат имаа можност да ја искусат убавината кога ќе се разбудиш среде природа со поглед кој вреди милион долари, а го добивате бесплатно.

Прочепкавме низ Инстаграм и ги најдовме најубавите фотки на авантуристите кои летово уживаа низ Македонија.

Уште не е доцна да се одлучите на камперско искуство – инспирирајте се:

https://www.instagram.com/p/CDbBh2fHGge/

https://www.instagram.com/p/CDvq4anpBDj/

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Најубавите плажи во Шпанија за 2017-та одбрани од туристите Шпанија е една од најживописните земји во светот. Сигурни сме дека на повеќето о...
Најубавите плажи во околината на Парга и Сивота Во близина на прекрасните Грчки гратчиња Парга и Сивота се наоѓаат едни од најуб...
Најубавите зимски фотки од Цермат на Инстаграм Цермат веројатно е местото од соништата за многумина кои се љубители на зимата и...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg