Елен Камен е мелем – скриена убавина во Струга која пленува со пејзажот (фото)

https://www.instagram.com/p/B_vEZz3JTM_/

(О)Милена | ЦрнобелоБи можело да ве интересира:

Лек за очи, за неплодност, за несреќа во љубовта: Сите легенди за селото Кучково  Во прегратките на неколку високи ридови, меѓу зелени ливади и бујни шуми, ...
Златна есен на 10 прекрасни локации низ Македонија - убавина пред која и боговите молчат (фото) Само дома си е дома. А ние за татковина го имаме ова мало парче земја кое изобил...
Понекогаш убавината ја создава човекот – Заовинско Езеро во Србија на Тара (фото) Заовинското Езеро се наоѓа на планината Тара кај местото Заовине. Тоа е вештачко...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg