Елен Камен е мелем – скриена убавина во Струга која пленува со пејзажот (фото)

Место каде што владее спокојот. Место каде што погледот го пие синилото на Охридското езеро. 

Elen-Kamen-e-melem-za-dushata-01.jpg

Никаква врева, никакви автомобили или гласни кафулиња или пак оптоварувањето – каде и што да си купам од последниот одмор. Заборавете на шопингот, во Елен Камен има само простор за мир и уживање.

Малите и диви плажи даваат исклучително интимно чувство. Ќе имате чувство дека сте сами на светот. Струга е многу блиску, а сепак толку далеку – тука ќе го пронајдете малиот, мирен рај доколку ви е преку глава од стресното секојдневие.

Елен Камен е мелем, еве и зошто:

https://www.instagram.com/p/CCRayWjnHpA/

https://www.instagram.com/p/CDyu6Miny_0/

Продолжува на следната страна... Би можело да ве интересира:

Лек за очи, за неплодност, за несреќа во љубовта: Сите легенди за селото Кучково  Во прегратките на неколку високи ридови, меѓу зелени ливади и бујни шуми, ...
Златна есен на 10 прекрасни локации низ Македонија - убавина пред која и боговите молчат (фото) Само дома си е дома. А ние за татковина го имаме ова мало парче земја кое изобил...
Понекогаш убавината ја создава човекот – Заовинско Езеро во Србија на Тара (фото) Заовинското Езеро се наоѓа на планината Тара кај местото Заовине. Тоа е вештачко...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg