Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 08-08-2022
Технолог 08-08-2022
Шивач/ки 08-08-2022


Елен Камен е мелем – скриена убавина во Струга која пленува со пејзажот (фото)

Место каде што владее спокојот. Место каде што погледот го пие синилото на Охридското езеро. 

Elen-Kamen-e-melem-za-dushata-01.jpg

Никаква врева, никакви автомобили или гласни кафулиња или пак оптоварувањето – каде и што да си купам од последниот одмор. Заборавете на шопингот, во Елен Камен има само простор за мир и уживање.

Малите и диви плажи даваат исклучително интимно чувство. Ќе имате чувство дека сте сами на светот. Струга е многу блиску, а сепак толку далеку – тука ќе го пронајдете малиот, мирен рај доколку ви е преку глава од стресното секојдневие.

Елен Камен е мелем, еве и зошто:

https://www.instagram.com/p/CCRayWjnHpA/

https://www.instagram.com/p/CDyu6Miny_0/

Продолжува на следната страна... Би можело да ве интересира:

Не е за клаустофобични – живот под карпи во мистичен град во Шпанија (фото) Сместен на половина пат помеѓу Севиља и Малага, Сетенил де лас Бодегас е еден од...
Тивок и величествен – Пераст, еден од скриените бисери на Црна Гора (фото) Изгледа како парче од Венеција што пловело по Јадранот и се закотвило во Которск...
Нема стрес на Црес – една од најубавите плажи на Јадранот, „Свети Иван“, се крие на остров во Хрватс... На западниот брег на островот Црес, на 378 m надморска височина, се наоѓа прекра...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg