Среде пандемија Србинка отпатува во Пакистaн - нејзините фотки оттаму се магични


Среде пандемија Србинка отпатува во Пакистaн - нејзините фотки оттаму се магични

Кога имате страст за патување и среде пандемија го посетувате Пакистан... Јована со неверојатни фотографии доловува како си поминува таму.

srede-pandemija-srbinka-otpatuva-vo-pakistin-nejzinite-fotki-ottamu-se-magichni-01.jpg

Јована Квржиќ е српска блогерка за патувања чии фотографии и описи на дестинациите на магичен начин ви ја доловуваат атмосферата од местата на кои патува.

Од Бали до Русија, таа има посетено огромен број земји низ светот, но пандемијата извесен период ја спречи да патува, па ги истражуваше убавините на родната Србија.

Но, сега повторно ги спакува куферите и одлета, овојпат на навистина уникатна дестинација. Периодов Јована го истражува Пакистан, а нејзините фотографии оттаму се неверојатни.

Секојдневно носи разнобојни шарени парчиња облека, кои се локална рачна изработка, на нејзиниот профил открива дека за локалците е вистинска атракција, како висока бела девојка, и сите сакаат да се фотографираат со неа.

Интересно е што вели дека домовите на Пакистанците воопшто не се загреани, а дури и оние побогатите користат само по некоја греалка и таа е константно смрзната.

Оди по локалните пазари, посетува домови на поединци, а истражува и некои од нивните туристички атракции.

Фотките на Јована од Пакистан:

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Магични фотки од одморот на блогерски пар со трите деца низ Европа Кристин и Коди се блогери кои успеваат да направат совршен спој од работата, сем...
Фотки кои ќе ве натераат да се откажете од сѐ и да започнете „живот на 4 тркала“ Во последно време, низ светот е многу популарно патувањето и живеењето во комбе....
Хотелот во Финска каде сите блогерки одат за да направат фантастични зимски фотки Лоциран во Рованиеми, Финска, хотелот Arctic ThreeHouse нуди топли соби со стакл...

Најчитани неделава