Господ се заборавил од дарување убавина – Берово е магично наесен (фото)

Македонија е прекрасна, но доколку барате мир, убавина, чист воздух, бесценета природа, вкусно сирење и компири, нека патот ве однесе накај Берово.

Berovo-e-magicno-naesen-01.jpg

Многу пати сме зборувале за ова прекрасно, мало гратче, но зборовите не се доволни да ја опишат убавината на неговата околина. Затоа ќе мора тоа да го направиме низ најубавите фотки на Инстаграм за оваа есен:

https://www.instagram.com/p/CHV0SOmhp4H/

https://www.instagram.com/p/CHOJezph6BZ/

https://www.instagram.com/p/CDoe1XQBzPu/

gospod-se-zaboravil-od-daruvanje-ubavina-berovo-e-magicno-naesen-foto-02.jpgизвор: andre_bube.productions

gospod-se-zaboravil-od-daruvanje-ubavina-berovo-e-magicno-naesen-foto-03.jpgизвор: andre_bube.productions

gospod-se-zaboravil-od-daruvanje-ubavina-berovo-e-magicno-naesen-foto-04.jpgизвор: andre_bube.productions

(О)Милена | Црнобело

Би можело да ве интересира:

10 прекрасни градови низ кои тече Дунав и кои вреди да ги посетите (фото) Дунав тече низ десет европски земји, а од неговиот извор до устието на Црното Мо...
Златна есен на 10 прекрасни локации низ Македонија - убавина пред која и боговите молчат (фото) Само дома си е дома. А ние за татковина го имаме ова мало парче земја кое изобил...
Понекогаш убавината ја создава човекот – Заовинско Езеро во Србија на Тара (фото) Заовинското Езеро се наоѓа на планината Тара кај местото Заовине. Тоа е вештачко...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg