Миленков камен – планинска убавина на која имате чувство дека ќе ги допрете небото и облаците (фото)

Две патеки може да ве одведат до овој планински бисер на Караџица – од Патишка Река директно до врвот или преку Мирска Вода. И двете патеки поминуваат низ шумски предели, а онаа што води низ Мирска Вода ќе ви понуди и неверојатен поглед кон Поречието и езерото Козјак.

Milenkov-kamen-01.jpg

А кога конечно ќе стигнете до Миленков камен ќе имате чувство дека може да го допрете небото и облаците. Подеднакво прекрасно како во зимскиот период со снег како и без него, погледнете ја глетката која остава без зборови:

https://www.instagram.com/p/CIjOomTLVnO/

https://www.instagram.com/p/CIJQRKDrCfw/

https://www.instagram.com/p/BrvWeerFA6X/

https://www.instagram.com/p/Bdpbb5NFBTn/

(O)Милена | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Низ објективот на Евгениј Хоуп: „Македонија ја заменив за Малдиви на неколку месеци – подводниот све... „Кога скокнав во вода и се завртев имаше над триесеттина ајкули кои се бореа да ...
Лек за очи, за неплодност, за несреќа во љубовта: Сите легенди за селото Кучково  Во прегратките на неколку високи ридови, меѓу зелени ливади и бујни шуми, ...
Бродски дневник на Ивана: „Од Скопје дојдов пак на брод – 14 дена карантин со лоша храна, но добро п... По година и пол пауза од работата на брод и живеење во Бразил далеку од моите во...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg