„Како Струга нема друга“ – 10 прекрасни фотки кои целосно ја оправдуваат изреката (фото)


„Како Струга нема друга“ – 10 прекрасни фотки кои целосно ја оправдуваат изреката (фото)

Сигурни сте ја слушнале познатата изрека „Како Струга нема друга“. И ние целосно се согласуваме со неа.

Kako-Struga-nema-druga-01.jpg

Дрим „мекнее“, а езерото – исто, а сепак различно. Секој што ја посетил Струга се вљубил во неа и нејзиниот ненаметлив шарм.

Овие 10 фотки се доказ дека Струга е навистина е незаменлива и уникатна во секое годишно време:

https://www.instagram.com/p/CLg4tN8gUsr/

(О)Милена | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Одвиткани спомени од патувања и носталгија спрема некогашната нормалност Ги сакам оние моменти кога ќе се најдеш на некое место кое ќе ти отвори толку мн...
7-те најубави плажи во Охрид и околината Охридското Езеро е нешто што најдобро би се опишало како „светско, а наше.“ Со ц...
„Бев со „буба“ на пат низ Македонија – авантура што нема да ја заборавам“ Ако порано патувањата ги рангиравме според дестинациите што ги посетувавме, сега...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg