Природа која заслепува од убавина – 13 најубави водопади во Македонија (фото)


Природа која заслепува од убавина – 13 најубави водопади во Македонија (фото)

Места со мистична, волшебна убавина на кои ќе ја почувствувате силата на елементот без којшто нема живот – водата. Македонија изобилува со природна убавина и интересни локации, а може да се пофали и со многу природни водопади.

13-najubavi-vodopadi-vo-Makedonija-01.jpg

Како да се наоѓате во некој друг свет би бил првичниот впечаток што ќе го почувствувате кога ќе стапнете во близина на следните 13 најубави македонски водопади:

Бабунски водопади

https://www.instagram.com/p/CDTQyQwnXKj/

Беловишки водопади

Габровски водопади

Дуфски водопад

Ѓаволски водопад

Капејнци

Колешински водопади

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

3 природни средства против мачнините при патување Годишниот одмор најчесто се поврзува со патување. Многу луѓе чувствуваат вртогла...
Господ се заборавил од дарување убавина – Берово е магично наесен (фото) Македонија е прекрасна, но доколку барате мир, убавина, чист воздух, бесценета п...
Одвиткани спомени од патувања и носталгија спрема некогашната нормалност Ги сакам оние моменти кога ќе се најдеш на некое место кое ќе ти отвори толку мн...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg