Топ 10 необични плажи во Грција


Топ 10 необични плажи во Грција

Ако случајно мислите дека сте виделе апсолутно сè во Грција и сте го извлекле максимумот од грчките плажи – подгответе се за изненадување.

top-10-neobicni-plazi-vo-grcija-001.jpg

Ова се 10 нетипични плажи кои се распространети низ цела Грција, а вреди да одвоите неколку дена за да ги посетите.

Некои се со розов, некои со црвен песок, некои се скриени во карпи, додека некои имаат бела, камена структура. 

Одлучете која плажа е по ваш вкус:

Seitan Limania, Крит

top-10-neobicni-plazi-vo-grcija-01.jpg

Gala, Коуфониси

top-10-neobicni-plazi-vo-grcija-02.jpg

Црвена плажа, Санторини

top-10-neobicni-plazi-vo-grcija-03.jpg

Vidoklia, Пелопонез

top-10-neobicni-plazi-vo-grcija-04.jpg

Sarakiniko, Милос

top-10-neobicni-plazi-vo-grcija-05.jpg

Ksi, Кефалонија

top-10-neobicni-plazi-vo-grcija-06.jpg

Falasarna, Крит

top-10-neobicni-plazi-vo-grcija-07.jpg

Каналот на љубовта, Крф

top-10-neobicni-plazi-vo-grcija-08.jpg

Papafragas, Милос

top-10-neobicni-plazi-vo-grcija-09.jpg

Navagio, Закинтос

top-10-neobicni-plazi-vo-grcija-10.jpg

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

10 плажи во Италија со најчиста вода, каде ќе сакате да го поминете летото Италија е прекрасна земја која има многу да понуди кога станува збор за шетање, ...
Што да правите ако се најдете на отворено море? Сите обожаваме плажи и се обидуваме барем еднаш во годината да отидеме на море. ...
12 тајни како патувањето со авион да биде поудобно Ако сакате да патувате низ светот и тоа го правите со авион и долги летови, тога...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg