Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Топ 10 инстаграмџиски плажи во Грција

Ако сте од оние кои не пропуштаат да направат добра фотка од патувања, овие 10 плажи во Грција треба да ви бидат на листа за посета.

top-10-instagramdjiski-plazhi-vo-grcija-01.jpg

Грција изобилува со огромен број плажи за сечиј вкус, но имаме и листа за оние кои уживаат во правење добри фотки.

Мали плажи сместени помеѓу карпи, ситен бел песок и бескрајно синило, опкружено со богата природа – вака некако ќе ви изгледа Инстаграм профилот.

Во продолжение 10 прекрасни плажи во Грција кои вреди да ги посетите и да ги откриете скриените богатства.

Фотките зборуваат доволно:

Sarakiniko Beach, Милос

Navagio, Закинтос

Canal d’ Amour, Крф

Balos Beach, Крит

Myrtos Beach, Кефалонија

Уште 5 плажи на следната страна...Би можело да ве интересира:

7 плажи на Кипар чии тиркизни води и ситен песок се вистински хедонизам Најголемото богатство на Кипар се небесните плажи на Средоземното Море со неодол...
Топ 10 бич барови на вториот крак во Грција Плажи уредени со бич барови во бохо стил на скриени локации, кревети под природн...
На кои плажи и места во Грција морето е најтопло? Во Паралија, како и на островот Родос, има многу плажи каде што морето е многу т...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg