Песочна плажа, блиску со автомобил: Летувалишта во Грција погодни за семејства со мали деца

Мирно и тивко место, песочна плажа, по можност природни сенки, шеталиште... Што ви е важно при изборот на место за одмор со мали деца?

pesochna-plazha-blisku-so-kola-letuvalishta-vo-grcija-pogodni-za-semejstva-so-mali-deca-001.jpg

Најчесто, особено тазе родителите на бебиња, гледаат локацијата да биде блиску, да има убава плажа, да има каде да се прошетаат со количка, да биде пријатно и тивко за одмор.

Затоа, Грција честопати е прв избор на овие семејства.

Ова се неколку предлог места погодни за семеен одмор со мали деца, испробани и препорачани од родители:

Во регионот под Олимп:

Неи Пори 

Олимпик Бич 

Во близина на Солун:

Неа Флогита

На Халкидики:

Неа Потидеа

Сивири

Геракини

Никити

Торони

Вурвуру

Јерисос

Олимпијада

Кампови: 

Арменистис

Талата

На Јонско море:

Врахос

Ресорти: 

Порто Карас

Сани Бич

Е. П. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Природни атракции во Грција кои вреди да се видат, покрај плажите Пештери со езера, карпи и национални паркови – Грција може да понуди многу покра...
4 плажи на Балканскиот Полуостров кои вреди да се посетат Балканскиот Полуостров изобилува со рајски плажи, морски пејзажи и прекрасни мес...
На кои плажи и места во Грција морето е најтопло? Во Паралија, како и на островот Родос, има многу плажи каде што морето е многу т...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg