Викторија Бекам секој ден ја испраќа Харпер на училиште со моќна реченица


Викторија Бекам секој ден ја испраќа Харпер на училиште со моќна реченица

Дизајнерката и некогашната Спајсица е одличен пример за мајка која знае како да ѝ помогнете на вашата ќерка да прерасне во силна жена.

viktorija-beka-sekoj-den-ja-isprakja-harper-na-uciliste-so-mokna-recenica-001.jpg

Сопругата на Дејвид Бекам неодамна откри како се труди малечката Харпер, која наскоро ќе наполни 7 години, да израсне во самоуверена, силна и независна жена.

Затоа секое утро ѝ го повторува истиот совет, истата реченица, а таа гласи:

„Ја бакнувам и ѝ кажувам дека треба да ги следи своите соништа и дека за неа е возможно сè што можат и нејзините браќа, ако не и малку повеќе.

Тоа е мојата константна порака. Често разговараме за тоа. Сака да биде научник и многу е горда на тоа.

Таа е силна, паметна мала жена.“

viktorija-beka-sekoj-den-ja-isprakja-harper-na-uciliste-so-mokna-recenica-2.jpg

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Зошто мајка минала 2 години без да им купи нешто ново на децата? Кејти сфатила дека огледувањето на 3 мали деца е прескапо и дека постојано се фр...
Како ми се промени мислењето за доењето во јавност? „Аман што и е на онаа што ја извадила тука сред кафана, небаре мора детено да ја...
Мајката која објави смешно вирално видео од синот нападната дека е лош... Нејзиниот син имаше проблем да ја изеде бананата, таа се пошегува на негова смет...

Најчитани неделава