Животот без и со деца: Колку се менуваат луѓето откако ќе станат родители?

Факт е дека животот пред да имате деца драстично се разликува од животот со деца.

bez-deca-i-so-deca-kolku-se-menuva-izgledot-na-roditelite-foto-01.jpg

Колку и да сте подготвени теоретски, никој не знае што сé го очекува откако ќе дојдат децата.

Ако претходно сте имале време за шопинг, за излегување со пријателите, за кратки патувања со партнерот, голема е веројатноста откако ќе дојдат децата да не ви останува време ни да се средите како што треба.

Следниве фотки ја покажуваат разликата во изгледот на луѓето пред да имаат деца и потоа:

Извор

Би можело да ве интересира:

„Одлучив да немам деца, сега имам над 50 години – зошто не се каам за одлуката?“ „Имам 57 години и немам деца. Верувам дека ќе бев лоша мајка. Јас сум интроверт ...
Сè повеќе жени сакаат да бидат „кул тетка“, наместо да имаат свои деца „Најверојатно никогаш нема да бидам мајка. Но, знаете што ќе бидам? Кул, сингл б...
„Јас сум мајка на 3 деца и им давам да седат на телефон колку сакаат“ Од осудувачки коментари од типот „И ова ли се нарекува родител?“ до зборови полн...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg