Сестри близначки се породиле со разлика од неколку минути - сега трите бебиња ќе ги растат заедно

Филмска приказна од САД... Две сестри близначки се породиле речиси истовремено, едната од нив родила близначиња и сега ќе ги растат трите бебиња заедно.

sestri-bliznachki-rodile-3-bebinja-vo-isto-vreme-iako-imale-razlichni-termini-01.jpg

Идентичните близначки Аманда Кастон (27) и Џулија Балдри (27) од Тенеси, САД се породиле со само неколку минути разлика една од друга, иако термините за породување им биле со разлика од околу еден месец.

sestri-bliznachki-rodile-3-bebinja-vo-isto-vreme-iako-imale-razlichni-termini-03.jpgНекогаш

sestri-bliznachki-rodile-3-bebinja-vo-isto-vreme-iako-imale-razlichni-termini-02.jpgСега

Сестрите кои биле многу блиски уште од детството велат дека сакале да бидат бремени во исто време за нивните деца да бидат на иста возраст, но никогаш не ни сонувале дека ќе се породат во исто време.

Аманда на 28-ми март март годинава го родила синот Мајлс, додека Џулија ги добила близнаците Јосија и Картер.

sestri-bliznachki-rodile-3-bebinja-vo-isto-vreme-iako-imale-razlichni-termini-05.jpg

Си пишувавме пораки и се гледавме на видео повик еден час пред да се породиме и потоа повторно бевме во контакт еден час откако бебињата се родија.

„Возбудени сме што ќе гледаме како растат тројцата наеднаш, веруваме дека ќе биде динамично со три момчиња, но ни се допаѓа што ќе растат заедно, како и ние“, велат сестрите.

sestri-bliznachki-rodile-3-bebinja-vo-isto-vreme-iako-imale-razlichni-termini-04.jpg

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Сестри во детството позирале како трудници со балони – 26 години подоцна затруднеле истовремено и ја... Сте виделе ли нешто послатко? Две сестри позираат како девојчиња во 1993 со бало...
Кога е премногу ладно за излегување со бебе во зима + 7 совети за облекување на најмалите Кога се вози во автомобил во зима, бебето или малото дете не смее да носи дебела...
Електричен автомобил, пушки - Играчки кои децата ги сакаат, но не се најдобар избор за нив Секој родител се обидува да го најде најдобриот начин за растење и воспитување н...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg