Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Графичар 08-02-2023
Технолог 08-02-2023


Алтернативни свадбени торти за сите оние кои не ја следат традицијата

Не сакате слепо да ја следите традицијата или не сте им премногу наклонети на стандардните торти? Модерното време ни нуди многу удобности, меѓу кои и правото на слобода да избереме што сакаме за време на нашата свадба.

Alternativni-svadbeni-torti-za-site-onie-koi-ne-ja-sledat-tradicijata-01.jpg

Можеби многумина ќе бидат разочарани што не каснале свадбена торта, но веројатно исто толку ќе бидат и пријатно изненадени од вашиот нетрадиционален избор.

Важно е вие да бидете среќни. Погледнете што одбрале овие храбри парови наместо свадбена торта за време на церемонијата:

Пица торта

Alternativni-svadbeni-torti-za-site-onie-koi-ne-ja-sledat-tradicijata (21).jpg

Торта од Орео колачиња послужена со млеко

Alternativni-svadbeni-torti-za-site-onie-koi-ne-ja-sledat-tradicijata (15).jpg

Торта од чоколадни „трафл“ бомбици

Alternativni-svadbeni-torti-za-site-onie-koi-ne-ja-sledat-tradicijata (22).jpg

Торта од различни видови сирења и свежо овошје

Alternativni-svadbeni-torti-za-site-onie-koi-ne-ja-sledat-tradicijata (5).jpg

Макарунс-торта

Alternativni-svadbeni-torti-za-site-onie-koi-ne-ja-sledat-tradicijata (2).jpg

Суши торта

Alternativni-svadbeni-torti-za-site-onie-koi-ne-ja-sledat-tradicijata_18.jpg

Торта од крофни

Alternativni-svadbeni-torti-za-site-onie-koi-ne-ja-sledat-tradicijata (11).jpg

Торта од мафини

Alternativni-svadbeni-torti-za-site-onie-koi-ne-ja-sledat-tradicijata (13).jpg

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

Идеи за едноставни, но уникатни свадбени торти со цветни декорации – ремек-дела за кои долго ќе се з... Нежна невестинска боја со бели цветови, основа со силна боја или бела основа со ...
Свадбен фотограф споделува најуникатните идеи и совети за свадба – не мора да има торта, не следете ... Пречекајте ги гостите на забавен начин, заменете ја свадбената торта со омиленио...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg