Наместо луксуз во ресторан, би организирале ли свадба во McDonald's?

Дали имате храброст за ваква авантура? Некои парови се одлучуваат за нетипичен свадбен ден.

dali-bi-napravile-svadba-vo-mc-donalds-01.jpg

Во време кога луѓето земаат кредити и се под огромен притисок да направат раскошни свадби со стотици гости, затоа што нели што ќе речат луѓето е најважно во животот, идејата за свадба во McDonald's е вистинско освежување.

Синџирот за брзa исхрана досега има организирано четири свадби, а сега ќе ја организира и петтата, овојпат во Австралија.

dali-bi-napravile-svadba-vo-mc-donalds-05.jpg

Во моментов одговорните се во потрага по пар кој сака да се венча под нивното златесто „m“.

Ентериерот на McDonald's ресторанот ќе биде трансформиран соодветно за прославата. На свадбата ќе имаат можност да присуствуваат 25 гости, кои од три главни јадења од менито од синџирот за брза храна ќе може да бираат.

dali-bi-napravile-svadba-vo-mc-donalds-03.jpg

На церемонијата ќе има и цвеќе, декорации, прстени и свадбена торта инспирирана од McDonald's.

Одговорните во Австралија не се сомневаат дека ќе има многу пријавени за настанот.

dali-bi-napravile-svadba-vo-mc-donalds-02.jpg

Дали вие би имале храброст за ваков потег? Мала уникатна свадба, наместо месеци и месеци планирање и стрес за свадба во голем ресторан со стотици гости?

dali-bi-napravile-svadba-vo-mc-donalds-04.jpg

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

5 работи за кои вреди да дадете повеќе пари на вашата свадба и 5 работи што никој нема да ги забележ... Додека сите гости дефинитивно ќе обрнат внимание на храната и пијалаците, речиси...
Најубавите свадби во 2022 година објавени на CRNOBELO.com (фото) Од романтичната венчавка на Викторија Лоба во Охрид со вел од 3 метри до спектак...
Идеи за едноставни, но уникатни свадбени торти со цветни декорации – ремек-дела за кои долго ќе се з... Нежна невестинска боја со бели цветови, основа со силна боја или бела основа со ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg