10 нови трендови кои со задоволство ќе ги вметнете во вашата пролетна свадба

Пролетта, за многумина, е најубавото годишно време за организирање свадба. Времето е одлично, ниту претопло ниту преладно, денот трае подолго отколку во зима.

10-novi-trendovi-za-vasata-proletna-svadba-01.jpg

Самата пролетна атмосфера е некако магична и ветува неверојатни фотки и прекрасно поминато време.

Доколку планирате пролетна свадба или пак познавате некој што ги започнува овие активности, ви ги посочуваме најдобрите трендови за 2019 година кои ќе го направат свадбениот ден за паметење:

Корална боја

10-novi-trendovi-za-vasata-proletna-svadba (1).jpg

Волуменозни фустани со 3D детали и големи машни

10-novi-trendovi-za-vasata-proletna-svadba (2).jpg

Металик детали и украси за декорација

10-novi-trendovi-za-vasata-proletna-svadba (3).jpg

Зеленило наместо шарени цветови

10-novi-trendovi-za-vasata-proletna-svadba (4).jpg

Најпопуларен цвет за 2019 – Далија (Георгина)

10-novi-trendovi-za-vasata-proletna-svadba (5).jpg

Продолжува на следната страна... Би можело да ве интересира:

Невеста од Израел што тверка на својата свадба стана вирален хит (видео) „Не сакав религиозна свадба, туку голема хип-хоп забава и сонот ми се оствари“, ...
Младенци бараат гостите да си го платат оброкот на свадбата, но и да им подарат пари: „Ова не е дона... „Би платила за мојот оброк ако младенците не бараат подарок. Но навистина е смеш...
11 фото докази дека свадбата може да ви биде бајковита и без да потрошите цело богатство „Сама си направив торта и колачи за свадба. Беше многу стресно, но вредеше секој...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg