Кои се најпопуларните датуми за свадби во 2019-та?

Ако планирате свадба во 2019-та година, сигурно ве интересира кои се очигледно најпопуларни датуми.

koi-se-najpopularnite-datumi-za-svadbi-vo-2019-ta-001.jpg

Според статистиките, во 2019-та година, најмногу свадби се закажани за јуни, септември и октомври.

Поточно, многу луѓе се интересираат за овие 10 датуми:

1. Сабота, 12-ти октомври

2. Сабота, 15-ти октомври

3. Сабота, 7-ми септември

4. Сабота, 19-ти октомври

5. Сабота, 21-ви септември

6. Сабота, 28-ми септември

7. Сабота, 14-ти септември

8. Сабота, 1-ви јуни

9. Сабота, 22-ри јуни

10. Сабота, 26-ти октомври

Го најдовте и вашиот датум на листата?

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Водич за идни невести – која венчаница е совршена за вас според обликот на вашето тело? Ако сте послаби и немате многу облини, ќе изгледате беспрекорно во венчаница со ...
8 грешки што ги прават речиси сите невести со шминката, според мејкап артист Барате мислење од сите, следите минливи трендови и не правите пробна шминка – ме...
Невеста од Израел што тверка на својата свадба стана вирален хит (видео) „Не сакав религиозна свадба, туку голема хип-хоп забава и сонот ми се оствари“, ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg