Инспирација „Есенска свадба“ – идеи како да се подготвите за најубавиот ден во животот (фото)

Има нешто магично во есенските свадби, што дури и дождот не може да го расипе целото искуство. Најважна е секако љубовта и желбата за добра веселба, како и да се подели среќата со сите блиски и сакани луѓе.

Inspiracija-esenska-svadba-01.jpg

Доколку се подготвувате за есенска свадба инспирацијата е бесконечна – од китенките, бидермаерот и декорациите на масите, па сè до тортата и симпатичните детали како начинот на чување на прстените на младоженците.

Погледнете ги фотките, дефинитивно ќе се вљубите во идејата за свадба на есен:

(О)Милена | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Водич за идни невести: Сè што ви е потребно за да организирате свадба за 1 месец Време е за вашата свадба од соништата? Но, дали ќе стигнам да подготвам се за ед...
Девојка ја прекроила венчаницата која на свадба ја носеле мајка ѝ и баба ѝ - ја расплака баба си (ви... Баба ѝ и мајка ѝ го носеле овој фустан на нивната свадба, а Британи сега го носи...
Луксузна ромска свадба одржана во Виена: Сватовите ја купија невестата за огромна сума пари Невестата била купена за неколку десетици илјади евра, а гостите не се штеделе н...
Немало луксуз и веселби со 500 гости - Како изгледале свадбите во Југославија? Свадбите во Југославија биле скромни, во кругот на семејството, без гламурозна о...
5.000 гости, 10-дневна прослава: Како изгледа свадбата на синот на најбогатиот султан на светот? На главната забава биле поканети 5.000 гости, а со сите церемонии, свадбата ќе т...
Необични свадбени и брачни обичаи од Србија: Сопругот се преправа дека е „бремен“, свекрвата танцува... Маж глуми трудница, свекрвата танцува на поткровјето... Ова се само дел од обича...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg