Инспирација „Есенска свадба“ – идеи како да се подготвите за најубавиот ден во животот (фото)

Има нешто магично во есенските свадби, што дури и дождот не може да го расипе целото искуство. Најважна е секако љубовта и желбата за добра веселба, како и да се подели среќата со сите блиски и сакани луѓе.

Inspiracija-esenska-svadba-01.jpg

Доколку се подготвувате за есенска свадба инспирацијата е бесконечна – од китенките, бидермаерот и декорациите на масите, па сè до тортата и симпатичните детали како начинот на чување на прстените на младоженците.

Погледнете ги фотките, дефинитивно ќе се вљубите во идејата за свадба на есен:

(О)Милена | Црнобело

Би можело да ве интересира:

5 работи за кои вреди да дадете повеќе пари на вашата свадба и 5 работи што никој нема да ги забележ... Додека сите гости дефинитивно ќе обрнат внимание на храната и пијалаците, речиси...
Најубавите свадби во 2022 година објавени на CRNOBELO.com (фото) Од романтичната венчавка на Викторија Лоба во Охрид со вел од 3 метри до спектак...
Младенци бараат гостите да си го платат оброкот на свадбата, но и да им подарат пари: „Ова не е дона... „Би платила за мојот оброк ако младенците не бараат подарок. Но навистина е смеш...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg