Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Графичар 08-02-2023
Технолог 08-02-2023


Момче плаче од среќа кога ќе ја здогледа маќеата во невестински фустан

Ребека од првиот миг била посветена на тоа да изгради квалитетен однос со синот на саканиот Тајлер, а свадбените фотографии се доказ дека успеала во тоа.

momche-plache-od-srekja-koga-ja-gleda-makjeata-vo-nevestinski-fustan-01.jpg

10-годишниот Џуд Сиболд од Џорџија, САД заплакал од среќа на свадбата на неговиот татко Тајлер кога за првпат ја видел во невестински фустан својата маќеа Ребека.

Џуд не можел да ги смири емоциите и по солзите радосници притрчал во нејзината прегратка.

Неговиот 38-годишен татко Тајлер вели: „Да бидам искрен не бев сигурен како ќе реагира. Но, моментот беше прекрасен и Ребека беше трогната кога ја виде неговата реакција“.

Фотографот кој е близок семеен пријател на парот вели: „Им се воодушевувам на храброста и на тоа како се соочуваат со добрите и лошите мигови во животот. Тие инстантно станаа семејство.“

Тајлер и Ребека (32) се запознале преку апликација за состанување, а Ребека од првиот миг била посветена на тоа да изгради квалитетен однос со синот на Тајлер.

Овие фотки се доказ дека успеала во тоа:

momche-plache-od-srekja-koga-ja-gleda-makjeata-vo-nevestinski-fustan-03.jpg

momche-plache-od-srekja-koga-ja-gleda-makjeata-vo-nevestinski-fustan-05.jpg

momche-plache-od-srekja-koga-ja-gleda-makjeata-vo-nevestinski-fustan-04.jpg

momche-plache-od-srekja-koga-ja-gleda-makjeata-vo-nevestinski-fustan-07.jpg

momche-plache-od-srekja-koga-ja-gleda-makjeata-vo-nevestinski-fustan-08.jpg

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

20 идеи за мини невестински фустанчиња за афтер-парти Сè почесто невестите се одлучуваат во текот на вечерта да се ослободат од тешкат...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg