5 работи за кои вреди да дадете повеќе пари на вашата свадба и 5 работи што никој нема да ги забележи

Додека сите гости дефинитивно ќе обрнат внимание на храната и пијалаците, речиси никој нема да се фокусира на декорациите или цветните аранжмани кои можат да чинат цело богатство, па нема потреба да давате многу пари за нив.

5-raboti-za-koi-vredi-da-dadete-povekje-pari-na-vashata-svadba-i-5-raboti-shto-nikoj-nema-da-gi-zabelezhi-01.jpg

Свадбата е еден од најважните денови во животот и нормално е да сакате овој настан да биде совршен.

Сепак, постојат некои работи за кои навистина не вреди да потрошите половина буџет. Ова се детали кои гостите нема ни да ги забележат, а и вам нема да ви бидат многу важни.

Од друга страна, постојат работи за кои вреди да дадете повеќе пари за прославата да помине совршено.

5 работи за кои вреди да дадете повеќе пари:

Храна

За гостите, храната е еден од најважните детали на свадбата.

Повеќето гости доаѓаат гладни, а останатите сигурно ќе огладнат бидејќи прославата трае неколку часа.

Па, колку повеќе избор ќе има на вашата свадба, толку посреќни ќе бидат гостите.

5-raboti-za-koi-vredi-da-dadete-povekje-pari-na-vashata-svadba-i-5-raboti-shto-nikoj-nema-da-gi-zabelezhi-02.jpg

Музика

И изборот на музика е од голема важност на секоја свадба.

Секако, не можете да го задоволите сечиј вкус, но добро би било покрај традиционалните ора и народни песни, да има и програма со забавна музика.

Исто така, осигурете се дека ќе има доволно простор за танцување.

5-raboti-za-koi-vredi-da-dadete-povekje-pari-na-vashata-svadba-i-5-raboti-shto-nikoj-nema-da-gi-zabelezhi-03.jpg

Пијалаци

Свадбата е прослава, а на прослава, покрај јадењето, луѓето сакаат и да пијат.

Па, ова е уште еден детаљ за кој вреди да дадете повеќе пари.

5-raboti-za-koi-vredi-da-dadete-povekje-pari-na-vashata-svadba-i-5-raboti-shto-nikoj-nema-da-gi-zabelezhi-04.jpg

Организација на настанот

На гостите им се допаѓа кога целата свадба ќе биде добро организирана, особено на оние кои ќе присуствуваат и на церемонијата, и на прославата.

Ако, на пример, церемонијата трае премногу долго или ако гостите треба да чекаат многу долго пред главниот оброк, можно е да се изморат и да им стане досадно.

5-raboti-za-koi-vredi-da-dadete-povekje-pari-na-vashata-svadba-i-5-raboti-shto-nikoj-nema-da-gi-zabelezhi-05.jpg

Удобност

Гостите треба да поминат неколку часа на маса и стол, па важно е да обрнете внимание на удобноста.

Земете ги предвид и временските услови. Ако, на пример, правите летна свадба, погрижете се на гостите да не им биде многу топло.

5-raboti-za-koi-vredi-da-dadete-povekje-pari-na-vashata-svadba-i-5-raboti-shto-nikoj-nema-da-gi-zabelezhi-06.jpg

На следната страница 5 работи за кои не вреди да трошите …Би можело да ве интересира:

Водич за идни невести: Сè што ви е потребно за да организирате свадба за 1 месец Време е за вашата свадба од соништата? Но, дали ќе стигнам да подготвам се за ед...
Девојка ја прекроила венчаницата која на свадба ја носеле мајка ѝ и баба ѝ - ја расплака баба си (ви... Баба ѝ и мајка ѝ го носеле овој фустан на нивната свадба, а Британи сега го носи...
Луксузна ромска свадба одржана во Виена: Сватовите ја купија невестата за огромна сума пари Невестата била купена за неколку десетици илјади евра, а гостите не се штеделе н...
Немало луксуз и веселби со 500 гости - Како изгледале свадбите во Југославија? Свадбите во Југославија биле скромни, во кругот на семејството, без гламурозна о...
5.000 гости, 10-дневна прослава: Како изгледа свадбата на синот на најбогатиот султан на светот? На главната забава биле поканети 5.000 гости, а со сите церемонии, свадбата ќе т...
Необични свадбени и брачни обичаи од Србија: Сопругот се преправа дека е „бремен“, свекрвата танцува... Маж глуми трудница, свекрвата танцува на поткровјето... Ова се само дел од обича...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg