Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


5 машки парфеми од LIDL кои се копија на познатите светски мириси, а чинат помалку од 10 евра (фото)

Парфемите што се продаваат во LIDL се всушност копија на скапите парфеми на познатите светски брендови. Се продаваат по пристапна цена, мирисаат подеднакво добро, траат долго. Некои од нив чинат и до десетпати помалку од оригиналите. Сте ги пробале ли некогаш?

5-mashki-parfemi-od-lidl-koi-se-kopija-na-poznatite-svetski-mirisi-dali-ste-gi-probale-01_copy.jpg

Иако често пазарувате во LIDL, можеби не знаете дека парфемите што се продаваат таму се копија на парфемите од некои од најпознатите светски брендови.

Оние што ги пробале овие копии, велат дека нема никаква разлика помеѓу мирисот на оригиналот и копијата во LIDL. Притоа заштедувате вистинско богатство, бидејќи некои копиите што се продаваат во LIDL се поевтини од 10 евра..

Неколку фото-споредби кои покажуваат кои машки парфеми од LIDL одговараат на парфемите од скапите брендови:

No. 1 vs. 1 Million

mashki-parfemi-od-lidl-koi-se-kopija-na-poznatite-svetski-mirisi-dali-ste-gi-probale-02.jpg

Essence Acqua Fresh vs. Acqua di Gio

mashki-parfemi-od-lidl-koi-se-kopija-na-poznatite-svetski-mirisi-dali-ste-gi-probale-03.jpg

X-Bolt vs. Hugo Boss

mashki-parfemi-od-lidl-koi-se-kopija-na-poznatite-svetski-mirisi-dali-ste-gi-probale-04.jpg

Deep vs. Bleu de Chanel

mashki-parfemi-od-lidl-koi-se-kopija-na-poznatite-svetski-mirisi-dali-ste-gi-probale-05.jpg

Homme vs. Sauvage Dior

mashki-parfemi-od-lidl-koi-se-kopija-na-poznatite-svetski-mirisi-dali-ste-gi-probale-06_copy.jpg

Прочитајте и 8 женски парфеми од LIDL кои се копија на познати скапи мириси - кој ви е омилен? (фото)

А. Ј.| Црнобело

Би можело да ве интересира:

14 најголеми трансформации на светските модели низ годините (фото) Ирина Шајк, Наоми Кемпбел, Кејт Мос... Колку се смени ликот на познатите манекен...
Топ 5 парфеми од ZARA за лето 2024 (и на кои познати мириси потсетуваат?) Кои 5 парфеми од ZARA се идеални за летниот период и на кои скапи дизјанерски па...
„Кои парфеми на ZARA мирисаат еднакво добро како оригиналите, а кои на евтин сапун?“ Кои парфеми се најблиску до оригиналите, а за кои не вреди да давате пари? Инфлу...
Боб фризура е хит за пролет ‘24: Кои Македонки го следат светскиот тренд? Ако сакате да го смените својот изглед на почетокот на пролетта, почнете од коса...
Славни дами над 50 години, кои изгледаат одлично и со шминка и без шминка Салма Хајек има 57 години, а за многумина таа е поубава со чисто, природно лице,...
Светските ѕвезди пред и откако ги променија веѓите (некои се непрепознатливи) Светските ѕвезди се доказ дека бојата и дебелината на веѓите навистина го менува...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg