5 машки парфеми од LIDL кои се копија на познатите светски мириси, а чинат помалку од 10 евра (фото)

Парфемите што се продаваат во LIDL се всушност копија на скапите парфеми на познатите светски брендови. Се продаваат по пристапна цена, мирисаат подеднакво добро, траат долго. Некои од нив чинат и до десетпати помалку од оригиналите. Сте ги пробале ли некогаш?

5-mashki-parfemi-od-lidl-koi-se-kopija-na-poznatite-svetski-mirisi-dali-ste-gi-probale-01_copy.jpg

Иако често пазарувате во LIDL, можеби не знаете дека парфемите што се продаваат таму се копија на парфемите од некои од најпознатите светски брендови.

Оние што ги пробале овие копии, велат дека нема никаква разлика помеѓу мирисот на оригиналот и копијата во LIDL. Притоа заштедувате вистинско богатство, бидејќи некои копиите што се продаваат во LIDL се поевтини од 10 евра..

Неколку фото-споредби кои покажуваат кои машки парфеми од LIDL одговараат на парфемите од скапите брендови:

No. 1 vs. 1 Million

mashki-parfemi-od-lidl-koi-se-kopija-na-poznatite-svetski-mirisi-dali-ste-gi-probale-02.jpg

Essence Acqua Fresh vs. Acqua di Gio

mashki-parfemi-od-lidl-koi-se-kopija-na-poznatite-svetski-mirisi-dali-ste-gi-probale-03.jpg

X-Bolt vs. Hugo Boss

mashki-parfemi-od-lidl-koi-se-kopija-na-poznatite-svetski-mirisi-dali-ste-gi-probale-04.jpg

Deep vs. Bleu de Chanel

mashki-parfemi-od-lidl-koi-se-kopija-na-poznatite-svetski-mirisi-dali-ste-gi-probale-05.jpg

Homme vs. Sauvage Dior

mashki-parfemi-od-lidl-koi-se-kopija-na-poznatite-svetski-mirisi-dali-ste-gi-probale-06_copy.jpg

Прочитајте и 8 женски парфеми од LIDL кои се копија на познати скапи мириси - кој ви е омилен? (фото)

А. Ј.| Црнобело

Би можело да ве интересира:

Зошто парфемите мирисаат различно на секоја кожа и како да го одберете најдобриот за вас? Можеби сте забележале дека одреден парфем мириса прекрасно на вашата пријателка,...
12 женски парфеми од ZARA што се копии на познати скапи мириси - кој ви е омилен? (фото) Сите знаат дека парфемите од ZARA се попристапна верзија на скапите мириси на го...
10 трикови и совети со кои парфемот ќе ви трае многу подолго Нанесете го парфемот веднаш по туширање, чувајте го во оригиналната кутија во ко...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg