Не очајувајте: 5 предности на малите гради

Малите гради може да имаат голема предност во спалната соба. Големите гради почнуваат да опаѓаат со текот на времето, што е знак на стареење.

ne-ocajuvajte-5-prednosti-na-malite-gradi-01

Постојат 5 предности кои ги имаат девојките со мали гради:

1. Поголемо уживање во креветот

Малите гради имаат голема предност во спалната соба. Истражувачите од Универзитетот во Виена утврдиле дека големите гради се за 24 отсто помалку чувствителни, што значи повеќе движење, уживање и забава има за градите кои се со помало масно ткиво.

2. Прават да изгледате помладо

Во младите години тоа не ви е важно, но во повозрасните години, тоа може да биде нешто што ќе ви биде важно. Поголемите гради почнуваат да опаѓаат со текот на времето, а тоа е очигледен знак на стареење. Она што претходно е маана, подоцна станува предност

3. Привлекуваат финансиски осигурени мажи

Според едно истражување големите гради главно ги привлекуваат „лошите“ фраери, а според друго истражување жените со големи гради, мажите ги сметаат за слаби и потчинети.

4. Поздрави сте

Знаете ли дека малите гради може да бидат од помогнат во превенцијата од ракот на дојка? Како што пренесува порталот „Your Tango“ многу е полесно да почувствувате дека имате нешто на мали гради, поради помалите слоеви.

5. Летото е вашето време

Топлите месеци најмногу им одговараат на девојките со мали гради, бидејќи им одговараат речиси сите облици на горниот дел од бикините, а и тесните маички многу подобро им стојат на девојките со мали гради.

ne-ocajuvajte-5-prednosti-na-malite-gradi-1

Би можело да ве интересира:

Девојките се вљубија во косата во боја на лаванда - тренд за најсмелите (фото) Тренд кој се враќа на модната сцена и тоа наменет само за најхрабрите девојки. Б...
Споени веѓи, поткршени заби – 6 необични стандарди за убавина од азиските држави Споените веѓи се симбол за убавина во Таџикистан, а жените кои немале среќа да с...
7 навики на девојките со мазна кожа, без целулит Во зимскиот период сите имаат навики за кои се каат на почетокот од летото кога ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg