„Кловн“ контурирање: Нов начин на шминкање кој ќе ве воодушеви (видео)

Постојат голем број на начини преку кои можете да направите одлично контурирање на лицето. И додека после стробингот се појави „печењето“ на шмнката, не помина голем период, а се појави уште еден интересен и забавен начин на шминкање.

rezultatite-kje-ve-voodushevat-mozete-da-se-shminkate-kako-klovn-a-da-ne-izgledate-smeshno-01.jpg

Новата техника позната е како „кловновско контурирање“ и на прво читање можеби ви звучи смешно, но она што ќе го видите на крајот од видеото ќе ве воодушеви и со овој начин на шминкање се добиваат одлични резултати.

Ова видео го објавила блогерката Бела Делуна на својот Youtube канал и како што објаснува инспирацијата ја добила сосема случајно без намера целосно да ја објасни техниката, туку едноставно да покаже дека секој може да биде креативен и на крајот да добие совршен резултат.

Ќе пробате да го добиете нејзиниот резултат?

Би можело да ве интересира:

Мадона става глина на задникот – Евтини трикови за убавина кои ги користат славните дами Мадона вели дека обрнува внимание на секој дел од телото, не само на лицето. На ...
Против акни, против брчки и уште 4 домашни маски за лице Маската од банана, куркума и мед е одлична за проблематична кожа со акни, додека...
„Женски“ трикови за убавина што ќе ви заштедат многу време и пари Променете го патецот за поголем волумен на косата, а кога купувате пудра, одбере...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg