Летен тренд во боење на косата: Колор блокинг (фото)

Откако трендот за шарена коса во весели бои го достигна врвот, девојките низ светот изгледа се подготвени за уште похрабри експерименти.

leten-trend-vo-boenje-na-kosata-kolor-bloking-foto-01.jpg

Стиловите варираат, а боите остануваат исти - силни нијанси на виножито и по некоја пастелна.

Од пред неколку дена на социјалните мрежи започнаа да се шират фотографии од девојки кои се одлучиле да промовираат нов тренд во боење на косата - колор блокинг.

Колор блокингот беше популарен изминативе 3-4 сезони на облеката, а сега се пренесува и на косата.

Тоа подразбира боење во повеќе нијанси и бои, со драматични премини помеѓу.

Би се осмелиле?

Би можело да ве интересира:

4 причини зошто по миење косата не ви изгледа чисто и бујно како од салон Користењето многу шампон и миењето на косата со жешка вода се едни од главните п...
„Женски“ трикови за убавина што ќе ви заштедат многу време и пари Променете го патецот за поголем волумен на косата, а кога купувате пудра, одбере...
Трикови со кои ќе го намалите мрсењето на косата (за да не ја миете секој ден) Кога се туширате, заштитете ја косата со капа и пробајте да намалите со продукти...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg