3 бои на кармини кои треба да ги има секоја жена


3 бои на кармини кои треба да ги има секоја жена

Тешко е да се одолее на трендовите во козметичката индустрија, но без разлика што е „ин“ во актуелната сезона, постојат бои на кармини кои се вечна класика.

3-boi-na-karmini-koi-treba-da-gi-ima-sekoja-zhena-01.jpg

Нив треба да ги има секоја жена, во секоја сезона и секој дел од животот.

Прочитајте кои се 3-те бои на кармини задолжителни за сите жени:

Беж нијанса

„Nude“ или беж карминот со кремаста структура е одличен сојузник на секоја жена. Одберете нијанса која најмногу ви прилега на тенот и користете го овој кармин и за на работа, и за свечени настани.

Изгледот надополнете го со силно нагласени очи.

3-boi-na-karmini-koi-treba-da-gi-ima-sekoja-zhena-02.jpg

Нијанси на црвена

Црвената боја никогаш нема да излезе од мода, а нејзината моќ е толку голема, што инстантно ја зголемува самодовербата и ве прави попривлечни и помладолики. Светли или темни, корално црвени или бургунди, изборот е голем.

3-boi-na-karmini-koi-treba-da-gi-ima-sekoja-zhena-04.jpg

Розови тонови

Ако сакате поприроден изглед, нијансите на розовата боја се одличен избор за вас. Нежна пудра-розова боја за секој ден или или силна, впечатлива потемна розова за навечер, со овие нијанси никогаш нема да погрешите.

3-boi-na-karmini-koi-treba-da-gi-ima-sekoja-zhena-03.jpg

М. В. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Каква шминка била во мода секоја година од 1982-ра до 2000-та? Секоја година се појавуваат нови модни трендови, како и трендови за убавина – ко...
15 идеи за нокти во боите на есента Откако ја заменивме лесната летна облека со есенски џемперчиња, фармерки и марам...
Кога ќе ти дојде преку глава и ќе престанеш да се фарбаш: 33-годишна жена си ја прифати седата коса Првото бело влакно ѝ се појавило на само 17 години и оттогаш дала огромна сума п...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg