Топ 10 женски парфеми за есен 2018


Топ 10 женски парфеми за есен 2018

Некои жени имаат свој омилен парфем од кој не се откажуваат независно колку сезони го користат и колку нови се појавиле досега.

top-10-zhenski-parfemi-za-esen-2018-001.jpg

Но, има и такви кои сакаат да експериментираат со мирисите и да ги пробаат новите мирисни ноти на познатите брендови.

Ако сте од оние кои сакааат секоја сезона да го менуваат парфемот, во продолжение ви нудиме листа од 10 парфеми кои ќе ја обележат есента 2018.

Есенски мириси на јасмин, свеж портокал, ванила, мед и други мирисни ноти ги зачинуваат следниве парфеми.

Би се откажале ли од вашиот омилен за еден од овие?

Cartier Carat

top-10-zhenski-parfemi-za-esen-2018-02.jpg

L'Artisan Parfumeur x Deyrolle 18 Glacialis Terra

top-10-zhenski-parfemi-za-esen-2018-03.png

Mugler Aura

top-10-zhenski-parfemi-za-esen-2018-04.jpg

Jason Wu Beauty

top-10-zhenski-parfemi-za-esen-2018-05.jpg

Tom Daxon Laconia

top-10-zhenski-parfemi-za-esen-2018-06.jpg

Продолжува на следната страна... Би можело да ве интересира:

Топ 10 женски парфеми кои шират летни вибрации Летото е време идеално за промени, посебно кога станува збор за надворешниот изг...
Топ 6 фризури кои ќе бидат хит за пролет 2018 Пролетта, полека но сигурна пристига, па време е за свежи промени во изгледот.&n...
15 идеи за нокти во боите на есента Откако ја заменивме лесната летна облека со есенски џемперчиња, фармерки и марам...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg