30 идеи за темни нокти со секаква должина и форма


30 идеи за темни нокти со секаква должина и форма

Темните нокти се првата работа со која жените ја најавуваат студената сезона. Ако во лето ги обожаваат белите лакови и неонски нијанси, ниајнсите на вино, тегет и темно зелена, па дури и црна се симбол за почетокот на есента.

30-idei-za-temni-nokti-so-sekakva-dolzina-i-forma-001.jpg

Темните нокти одлично одат со дебелите плетки кои се носат во овој период од годината, бидејќи даваат доза на елеганција, но и драматичност на женската рака.

Доколку работното место ви дозволува, може да одберете и црни нокти, кои во последниве години доживуваат неверојатна слава во модниот свет.

Доколку сепак сте за темно црвени, виолетови, сини или зелени тонови, обидете се да ги минимизирате украсите на нив. Преферирајте монохроматски изглед.

30 конкретни идеи каков маникир да направите, зависно од обликот и должината на ноктите:

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

15 идеи за нокти во боите на есента Откако ја заменивме лесната летна облека со есенски џемперчиња, фармерки и марам...
20 идеи за нежен, пролетен маникир (фото) Маникирот е многу важен за целосниот впечаток кој го остава жената, па оваа прол...
20 идеи за интересен летен педикир Изгледот на ноктите е нешто на кое секоја девојка треба да обрне внимание особен...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg