30 идеи за темни нокти со секаква должина и форма
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
PPC Specialist 19-08-2019
Возач 19-08-2019


30 идеи за темни нокти со секаква должина и форма

Темните нокти се првата работа со која жените ја најавуваат студената сезона. Ако во лето ги обожаваат белите лакови и неонски нијанси, ниајнсите на вино, тегет и темно зелена, па дури и црна се симбол за почетокот на есента.

30-idei-za-temni-nokti-so-sekakva-dolzina-i-forma-001.jpg

Темните нокти одлично одат со дебелите плетки кои се носат во овој период од годината, бидејќи даваат доза на елеганција, но и драматичност на женската рака.

Доколку работното место ви дозволува, може да одберете и црни нокти, кои во последниве години доживуваат неверојатна слава во модниот свет.

Доколку сепак сте за темно црвени, виолетови, сини или зелени тонови, обидете се да ги минимизирате украсите на нив. Преферирајте монохроматски изглед.

30 конкретни идеи каков маникир да направите, зависно од обликот и должината на ноктите:

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

20 идеи за нежен, пролетен маникир (фото) Маникирот е многу важен за целосниот впечаток кој го остава жената, па оваа прол...
Идеи за маникир со зимски и празнични мотиви (фото) Девојките кои сакаат да се грижат за својот изглед, никогаш не го запоставуваат ...
Жени кои не се срамат од белите влакна во нивната коса (фото) Кај некои од овие жени процесот на белеење започнал многу рано, но тие го прифат...