20 фото докази дека не треба да пуштате брада, ако не знаете да ја одржувате
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
монтер 18-01-2022


20 фото докази дека не треба да пуштате брада, ако не знаете да ја одржувате

Многу мажи посакуваат да чуваат долги бради и да бидат во чекор со модата, но тоа едноставно не е за секого.

20-foto-dokazi-deka-ne-treba-da-pushtate-brada-ako-ne-znaete-da-ja-odrzhuvate-01.jpg

Чувањето брада бара многу одржување и грижа за истата, па така, не е доволно само да ја пуштите да расте.

Постои голема разлика помеѓу неодржувана брада, која расте насекаде, и брада која е негувана со различни средства и редовно се поткратува и оформува, а истото важи и за фризурите.

Затоа, не заборавајте дека секогаш треба сè да правите со посебна посветеност и љубов, посебно кога станува збор за изгледот.

Во продолжение погледнете ги овие пред и потоа фотки кои покажуваат колку е голема разликата пред и по средување на изгледот.

20-foto-dokazi-deka-ne-treba-da-pushtate-brada-ako-ne-znaete-da-ja-odrzhuvate-03.jpg

20-foto-dokazi-deka-ne-treba-da-pushtate-brada-ako-ne-znaete-da-ja-odrzhuvate-04.jpg

20-foto-dokazi-deka-ne-treba-da-pushtate-brada-ako-ne-znaete-da-ja-odrzhuvate-05.jpg

20-foto-dokazi-deka-ne-treba-da-pushtate-brada-ako-ne-znaete-da-ja-odrzhuvate-06.jpg

20-foto-dokazi-deka-ne-treba-da-pushtate-brada-ako-ne-znaete-da-ja-odrzhuvate-07.jpg

20-foto-dokazi-deka-ne-treba-da-pushtate-brada-ako-ne-znaete-da-ja-odrzhuvate-08.jpg

20-foto-dokazi-deka-ne-treba-da-pushtate-brada-ako-ne-znaete-da-ja-odrzhuvate-09.jpg

20-foto-dokazi-deka-ne-treba-da-pushtate-brada-ako-ne-znaete-da-ja-odrzhuvate-10.jpg

20-foto-dokazi-deka-ne-treba-da-pushtate-brada-ako-ne-znaete-da-ja-odrzhuvate-11.jpg

20-foto-dokazi-deka-ne-treba-da-pushtate-brada-ako-ne-znaete-da-ja-odrzhuvate-12.jpg

Продолжува на следната страна... Би можело да ве интересира:

19 фото докази дека килограмите се само бројка Не е важно колку килограми имате, туку како тие се распоредени на вашето тело. ...
Луѓе кои не се вклопуваат во „стандардите“, но се магично убави (фото) Некои насмевки и очи не се забораваат никогаш, само затоа што се сосема поинакви...
Фото докази дека мажите изгледаат како различни луѓе без и со брада Дали ви се случило партнерот кој носи брада со години да не го препознаете по бр...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg