Природна русокоса со густи црни веѓи постојано добива смртни закани поради необичниот изглед (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 20-05-2019
Продавач 20-05-2019


Природна русокоса со густи црни веѓи постојано добива смртни закани поради необичниот изглед (фото)

22-годишната Софија е модел која емигрирала од Кипар во Лондон, а подоцна и во Америка, трпеливо градејќи ја својата кариера. На Инстаграм ја следат над 305.000 луѓе, но убавицата постојано добива невкусни коментари, па дури и смртни закани поврзани со нејзиниот изглед.

Prirodna-rusokosa-so-gusti-crni-vegji-01.jpg

Имено, Софија е природна русокоса, а нејзините веѓи се густи и црни и наликуваат на оние на Фрида Кало. Таа понекогаш обожава да ги истакнува уште повеќе со помош на шминката.

Сепак, како што вели самата, има среќа што на нејзиното момче му се допаѓаат нејзините веѓи.

Русокосата Софија открила дека сосема случајно во 2014 година ги нијансирала веѓите и веднаш се вљубила во нивниот драстичен и впечатлив изглед.

„Никогаш не сум ја градела самодовербата според тоа како другите ме доживуваат. Во училиште ме малтретираа поради облеката, родителите кои се емигранти, фактот што не зборувавме англиски…“

Денес очигледно многумина имаат проблем со нејзините веѓи, но се чини дека ништо не може да ја разруши самодовербата на Софија.

Погледнете го нејзиниот впечатлив изглед:

View this post on Instagram

It’s a beautiful day today

A post shared by Sophia ☠️🧿 (@sophiahadjipanteli) on

View this post on Instagram

Don’t fucking look at me mood

A post shared by Sophia ☠️🧿 (@sophiahadjipanteli) on

View this post on Instagram

Mood

A post shared by Sophia ☠️🧿 (@sophiahadjipanteli) on

View this post on Instagram

@zacapostolou ❤️

A post shared by Sophia ☠️🧿 (@sophiahadjipanteli) on

(О)Милена | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Трендови за убавина кои не треба да ги практикувате оваа есен Трендовите се менуваат речиси секоја сезона, па и почесто, без разлика дали се р...
Беспрекорен тен за само 15 минути - погледнете ја секојдневната рутина... Еден од најголемите фактори за убав изглед е негуваната кожа и блескав тен. Темп...
„Секогаш ја избирам својата природна коса, наместо моменталните трендо... Уште од најмлади години на децата им се наметнуваат некои „општествено прифатлив...