20 идеи за нежен, пролетен маникир (фото)


20 идеи за нежен, пролетен маникир (фото)

Маникирот е многу важен за целосниот впечаток кој го остава жената, па оваа пролет нема да погрешите со уредно обликувани и нежно нацртани нокти.

20-idei-za-nezhen-proleten-manikir-foto-1.jpg

Во пролет владеат светлите и нежни бои, па треба да се држите до нив и кога станува збор за избор на маникир.

Француски маникир со нежни цветчиња или комбинација на пастелни бои - кој ќе биде вашиот избор за оваа пролет?

Ако веќе немате идеја како да си ги направите ноктите, следниве фотки ќе ве инспирираат:

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

15 идеи за нокти во боите на есента Откако ја заменивме лесната летна облека со есенски џемперчиња, фармерки и марам...
20 идеи за интересен летен педикир Изгледот на ноктите е нешто на кое секоја девојка треба да обрне внимание особен...
Идеи за летен маникир со впечатлив, но пристоен изглед Освен ако работата не ве ограничува, за да имате пристојни нокти не мора да знач...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg