Какви се одблизу лицата на познатите дами кои не користат ботокс? (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 29-03-2020
ВОЗАЧИ 27-03-2020


Какви се одблизу лицата на познатите дами кои не користат ботокс? (фото)

Рејчел Вајс (49)

Уште една позната дама која категорично се противи на ботоксот е 49-годишната глумица. Таа за разлика од останатите на листата, има поригорозен став по ова прашање.

„Ботоксот треба да им се забрани на актерите, како што е забрането користењето стероиди кај спортистите. Работата на секој глумец е заснована на изразот со лицето. Зошто некои луѓе толку многу сакаат да ја уништат оваа дарба?“

Рејчел Вајс не крие и дека е огорчена поради нејзините колеги и колешки, на кои естетските хирурзи им се најголеми сојузници во кариерата.

kakvi-se-odblizu-licata-na-poznatite-dami-koi-ne-koristat-botoks-foto-6.jpg

Кира Најтли (34)

Британската глумица делува за нијанса постаро во однос на своите години, највеќе заради брчките на челото.

Кај неа тие се резултат на мошне експресивните изрази, коишто Кира Најтли ги прави со лицето. На 34-годишната убавица воопшто не ѝ пречат. Напротив.

„Чувството на љубов и среќа се многу поважни од изгледот на кожата.“

kakvi-se-odblizu-licata-na-poznatite-dami-koi-ne-koristat-botoks-foto-7.jpg

Кејт Мидлтон (37)

Британската монархија има повеќњ необични правила. На пример, за членовите на кралското семејство не е прикладно да носат крзно, да играат монопол и да бидат светкаво нашминкани.

Ботоксот и пластичната хирургија исто така се под неофицијална забрана. За Меган Маркл кружат гласини дека ги занемарува овие правила.

За разлика од неа, Кејт Мидлтон е послушна идна кралица, така што  војвотката од Кембриџ е принудена да ги почитува. 

kakvi-se-odblizu-licata-na-poznatite-dami-koi-ne-koristat-botoks-foto-8.jpg

М. A. | ЦрнобелоБи можело да ве интересира:

Славни жени кои на 40+ изгледаат како 25-годишни девојки Некои жени очигледно никогаш не стареат и како им се зголемуваат годините, тие с...
Како да се грижите за вашето лице во 20-тите со многу малку труд? Вашата кожа која сè уште изгледа многу младо е вашиот најголем дар во 20-тите, н...
Славни дами кои не би ги познале на стари фотки – денес личат на други жени Од драстични промени на имиџот, па до радикални естетски корекции, дел од ѕвезди...

Спонзорирани линкови: