Какви се одблизу лицата на познатите дами кои не користат ботокс? (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 09-07-2020


Какви се одблизу лицата на познатите дами кои не користат ботокс? (фото)

Додека некои ѕвезди изгледаат како времето за нив да застанало, па неретко имаат и скаменета фаца, овие жени горделиво си ги покажуваат брчките, коишто реално сведочат за нивните години.

kakvi-se-odblizu-licata-na-poznatite-dami-koi-ne-koristat-botoks-foto-1.png

Ботоксот им е најдобар пријател на мноштво холивудски имиња. Таа „магична“ супстанца им овозможува да изгледаат младолико, како и да ги избришат сите старечки „линии“ од лицето.

kakvi-se-odblizu-licata-na-poznatite-dami-koi-ne-koristat-botoks-foto-2.jpg

Во морето славни убавици кои се поборнички за ваквата метода на разубавување, постојат и такви, кои денес категорично се противат на идејата да ѝ се приклучат на првата група.

Ова се познатите дами кои не го „пеглаат“ лицето со ботокс – и како тоа им изгледа одблизу:

Гвинет Палтроу (46)

Во текот на 2018 година, американската глумица објави книга посветена на природната убавина, каде детално опиша како се грижи за кожата и косата.

Воедно подели и делотворни совети за тоа како може да се победи староста, без ботокс и останати хемикалии. Бестселерот е напишан врз основа на личното искуство на Гвинет Палтроу.

„Испробав речиси сè од индустријата за убавина, вклучувајќи го и ботоксот. Меѓутоа, изгледав смешно после направениот третман.“

kakvi-se-odblizu-licata-na-poznatite-dami-koi-ne-koristat-botoks-foto-3.jpg

Моника Белучи (54)

Италијанската занесна глумица има одлучено дека достоинствено ќе старее – без ниту една пластична операција.

„Кога бев во младите години, пречувствително ја доживував убавината. Но, денес луѓето со брчки ми се позанимливи. Трагите од времето на лицето и телото, помагаат да не се заборави на најважното. Вака подобро ја согледуваме душата.“

Моника Белучи од истата причина не сака ни да ѝ ги обработуваат сликите со Фотошоп.

kakvi-se-odblizu-licata-na-poznatite-dami-koi-ne-koristat-botoks-foto-4.jpg

Сара Џесика Паркер (54)

Во одредени фази од кариерата, познатата актерка редовно била „подмладувана“. Сара Џесика Паркер со тек на времето го променила ставот, за што сведочи и неодамнешното интервју, каде појасни зошто ги одбива инјекциите.

„Некои жени веруваат дека ботоксот е задолжителен за успех. Од друга страна, јас лично мислам дека сега, во моментов не е од пресудна важност за филмската индустрија.“

Во нејзините зборови има вистина. Брчките ни најмалце не ја спречуваат 54-годишната ѕвезда на „Сексот и градот“ да добива нови улоги.

kakvi-se-odblizu-licata-na-poznatite-dami-koi-ne-koristat-botoks-foto-5.jpg

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

Славни жени кои на 40+ изгледаат како 25-годишни девојки Некои жени очигледно никогаш не стареат и како им се зголемуваат годините, тие с...
Како да се грижите за вашето лице во 20-тите со многу малку труд? Вашата кожа која сè уште изгледа многу младо е вашиот најголем дар во 20-тите, н...
Славни дами кои не би ги познале на стари фотки – денес личат на други жени Од драстични промени на имиџот, па до радикални естетски корекции, дел од ѕвезди...