Холивудски дами кои стареат достоинствено – без ниту една пластична операција
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
RECEPCIONERI/KI 27-01-2020
Планер 27-01-2020
Сервисер 27-01-2020


Холивудски дами кои стареат достоинствено – без ниту една пластична операција

Тие кажаа „не“ на одењето под нож, поради одржување на младешкиот изглед. Целосно се природни и горди на своите брчки.

holivudski-dami-koi-dostoinstveno-stareat-bez-nitu-edna-plastichna-operacija-1.png

Холивуд е место каде на цена се младоста и убавината, па мноштво глумици одлучуваат да го забават процесот на стареење, посетувајќи ги ординациите на естетските хирурзи. Oд друга страна, постојат жени кои со години и децении се противат на ваквата идеја. 

holivudski-dami-koi-dostoinstveno-stareat-bez-nitu-edna-plastichna-operacija-2.jpg

Ви издвоивме десет познати убавици на возраст меѓу 50 и 70 години, кои не подлегнаа на искушението да стават филери, ботокс, или, пак, направат затегнување на лицето. Уживаат во годините и искуството што им го носат.

holivudski-dami-koi-dostoinstveno-stareat-bez-nitu-edna-plastichna-operacija-3.png

Станува збор за вистински диви, кои подеднакво и со изјавите, јасно порачуваат дека не го ценат вештачкиот изглед.

Ова се славните дами кои достоинствено стареат – без ниту една пластична операција:

Џулија Робертс (51)

holivudski-dami-koi-dostoinstveno-stareat-bez-nitu-edna-plastichna-operacija-4.jpg

Рејчел Вајс (49)

holivudski-dami-koi-dostoinstveno-stareat-bez-nitu-edna-plastichna-operacija-5.jpg

Џулиен Мур (58)

holivudski-dami-koi-dostoinstveno-stareat-bez-nitu-edna-plastichna-operacija-6.jpg

Моника Белучи (54)

holivudski-dami-koi-dostoinstveno-stareat-bez-nitu-edna-plastichna-operacija-7.jpg

Наоми Вотс (50)

holivudski-dami-koi-dostoinstveno-stareat-bez-nitu-edna-plastichna-operacija-8.jpg

Мерил Стрип (70)

holivudski-dami-koi-dostoinstveno-stareat-bez-nitu-edna-plastichna-operacija-9.jpg

Џоди Фостер (56)

holivudski-dami-koi-dostoinstveno-stareat-bez-nitu-edna-plastichna-operacija-10.jpg

Ема Томпсон (60)

holivudski-dami-koi-dostoinstveno-stareat-bez-nitu-edna-plastichna-operacija-11.jpg

Изабела Роселини (67)

holivudski-dami-koi-dostoinstveno-stareat-bez-nitu-edna-plastichna-operacija-12.jpg

Сигурни Вивер (69)

holivudski-dami-koi-dostoinstveno-stareat-bez-nitu-edna-plastichna-operacija-13.jpg

Прочитајте и: Славни дами кои не би ги познале на стари фотки – денес личат на други жени

М. А. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Природни продукти кои ги намалуваат отоците и брчките околу очите Кога ќе влезете во парфимерија, изборот на креми за нега на кожата околу очите е...
Зошто понекогаш изгледате постаро отколку што навистина сте? Колку пати сте забележале дека изгледате постаро на фотографии или огледало, а к...
Зошто дланките ви изгледаат „старо“ и како да го решите овој проблем? Сигурно знаете како да се грижите за кожата на вашето лице – редовно нанесувате ...