Мајка ѝ ја тераше да се шминка и да посетува солариум - Што прави малата мисица денес?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Doktor 03-06-2020


Мајка ѝ ја тераше да се шминка и да посетува солариум - Што прави малата мисица денес?

Иден Вуд е родена во 2005-та година, а кога имала само 2 години, нејзината мајка решила дека ќе ја направи модел и кралица на убавината.

prikaznata-na-eden-vud-devojcheto-koe-pobedilo-na-stotici-natprevari-za-ubavina-01.jpg

Додека нејзините врсници си играле со кукли, Иден морала да се шминка и фотографира. Мајка ѝ ја носела на разни натпревари за убавина ширум државата, па Иден била прогласена за најубавото девојче во САД.

Иден била и дел од популарното американско реално шоу Toddlers and Tiaras. На шоуто бил прикажан нејзиниот живот и нејзините достигнувања, кои биле восхитувачки за толку младо девојче.

prikaznata-na-eden-vud-devojcheto-koe-pobedilo-na-stotici-natprevari-za-ubavina-02.jpg

Малата Иден имала навистина строг распоред и цела рутина за убавина. Уште пред да наполни 6 години, редовно одела во солариум, јадела само нискокалорична храна, носела свечени фустани, се шминкала секојдневно и секогаш имала фризура.

Па, малата девојка која уште не знаела ни да чита, ги освојувала модните писти. Жири комисијата била задоволна, но јавноста често ја осудувала нејзината мајка.

prikaznata-na-eden-vud-devojcheto-koe-pobedilo-na-stotici-natprevari-za-ubavina-03.jpg

За Иден секогаш да биде насмеана и со добро расположение, мајка ѝ дури ѝ давала и енергетски пијалаци, а ги пиела навистина често.

Но, ова не било без последици. Поради енергетските пијалаци, Иден имала ужасни главоболки и проблеми со дигестијата.

View this post on Instagram

Since you guys love the pageants...lol...😍😍

A post shared by Eden Wood® (@officialedenwood) on

Сепак, нејзината мајка била фокусирана само на својата цел, па не ја интересирале проблемите на ќерка ѝ.

prikaznata-na-eden-vud-devojcheto-koe-pobedilo-na-stotici-natprevari-za-ubavina-04.jpg

После некое време, Мики, мајката на Иден, конечно била предупредена дека доколку не промени нешто, ќе ѝ ја одземат ќерката. Подоцна се покажало и дека Мики често ја тепала Иден, наводно за да ја направела отпорна на стресни ситуации.

prikaznata-na-eden-vud-devojcheto-koe-pobedilo-na-stotici-natprevari-za-ubavina-05.jpg

За овие гласини, мајка ѝ изјавила дека другите само биле љубоморни бидејќи тие имале многу подобар живот од нив. Наводно, самата Иден сакала да учествува на натпреварите, а мајка ѝ не ја присилувала за ништо.

View this post on Instagram

Blast from the past😎😇

A post shared by Eden Wood® (@officialedenwood) on

Кога Иден наполнила 6 години и зад себе имала над 300 натпревари за убавина, решила дека сака да прекине со сето тоа. Девојчето рекло дека е уморно и дека сака да прави нешто друго.

https://www.instagram.com/p/B2T3j_Jj22u/

View this post on Instagram

Loren Gray vibes??👼 hehe

A post shared by Eden Wood® (@officialedenwood) on

Подоцна Иден напишлаа и автобиографска книга, се појавила во неколку филмови и направила кукла која личи на неа.

Вo иднина планира да започне да соработува со мајка ѝ и да продаваат детска гардероба.

View this post on Instagram

These sunglasses make me feel cool😂😎

A post shared by Eden Wood® (@officialedenwood) on

View this post on Instagram

Happy Birthday, America❤️💙💥

A post shared by Eden Wood® (@officialedenwood) on

Денес Иден има 14 години, но на фотографиите изгледа како да има барем 20. Годините поминати со шминка и солариуми, направиле девојчето да изгледа многу постаро.

View this post on Instagram

14💫 Drivers permit, here I come :)

A post shared by Eden Wood® (@officialedenwood) on

View this post on Instagram

Jodie Kelly Photography ❤

A post shared by Eden Wood® (@officialedenwood) on

View this post on Instagram

From NY and Gallory Row Studio by Olesja Mueller

A post shared by Eden Wood® (@officialedenwood) on

View this post on Instagram

Last thoughts of summer☀️🌼

A post shared by Eden Wood® (@officialedenwood) on

View this post on Instagram

•Be happy, Be bright, Be you🦋💙

A post shared by Eden Wood® (@officialedenwood) on

Спирова С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Каква шминка била во мода секоја година од 1982-ра до 2000-та? Секоја година се појавуваат нови модни трендови, како и трендови за убавина – ко...
Мајка на 3 деца симна 50 килограми и го покажа телото со стрии и целулит „Страв ми беше дека луѓето ќе мислат дека сум одвратна, но одлучив да ги покажам...
Видео туторијали: Супер лесни фризури за на плажа Ако преферирате да не ја мокрите косата и сакате да ви биде уредна и додека сте ...

Спонзорирани линкови: