Идеи за летен маникир со впечатлив, но пристоен изглед


Идеи за летен маникир со впечатлив, но пристоен изглед

Освен ако работата не ве ограничува, за да имате пристојни нокти не мора да значи дека треба да ставате само лак во боја на кожа.

idei-za-leten-manikir-so-vpechatliv-no-pristoen-izgled-01.jpg

Храбрите девојки кои сакаат да имаат впечатливи, но сепак пристојни нокти во летните месеци, може да се инспирираат од следните идеи.

Француски маникир во боја, нежни еднобојни нокти или во комбинација со форми во посилна боја – изборот е ваш, важно е да не претерате со шаренило и силни бои.

Секогаш може да имате средени, нежни, а впечатливи нокти:

 М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

15 идеи за нокти во боите на есента Откако ја заменивме лесната летна облека со есенски џемперчиња, фармерки и марам...
20 идеи за интересен летен педикир Изгледот на ноктите е нешто на кое секоја девојка треба да обрне внимание особен...
20 идеи за нежен, пролетен маникир (фото) Маникирот е многу важен за целосниот впечаток кој го остава жената, па оваа прол...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg