8 модни трикови од жените од кралското семејство, кои ќе ѝ послужат на секоја дама


8 модни трикови од жените од кралското семејство, кои ќе ѝ послужат на секоја дама

Членовите на кралското семејство секогаш се во центарот на вниманието, па мораат да изгледаат беспрекорно каде и да се појават. Ова особено важи за жените.

modni-trikovi-so-koi-zhenite-od-kralskoto-semejstvo-sekogash-izgledaat-besprekorno-01.jpg

Покрај бројните правила и протоколи за облекување што мораат да ги следат сите од семејството, овие жени имаат и неколку интересни трикови кои им помагаат во оваа цел.

Во примерите е и Меган Маркл со стајлинзи од времето кога имаше кралска улога.

Во продолжение погледнете дел од нив:

Ниска пунџа во текот на денот, приодни бранови навечер

Можеби сте забележале дека во текот на денот, Меган најчесто се појавува со ниска пунџа. Оваа фризура е едноставна за правење, оди добро со шапки и не го одвлекува вниманието од модната комбинација.

Уште подобро е што пунџата лесно се трансформира во фризура со „бранови“, која е одлична за навечер.

modni-trikovi-so-koi-zhenite-od-kralskoto-semejstvo-sekogash-izgledaat-besprekorno-02.jpg

Мрежа за коса

Кејт Мидлтон, пак, сака посредени фризури, а во ова ѝ помага мрежата за коса. Таа секогаш носи речиси невидливи мрежи, кои не го расипуваат изгледот на фризурата, но дефинитивно прават да трае подолго.

modni-trikovi-so-koi-zhenite-od-kralskoto-semejstvo-sekogash-izgledaat-besprekorno-03.jpg

Боди наместо блуза

Бодито е многу поедноставна опција од блуза, бидејќи не се тутка лесно и е практично. Истовремено, бодито нема да излезе од панталоните или здолништето како кошула или блуза.

modni-trikovi-so-koi-zhenite-od-kralskoto-semejstvo-sekogash-izgledaat-besprekorno-04.jpg

Хулахопки со гумички

Според кралскиот протокол, жените од кралското семејство не смеат да излезат со голи нозе, па веројатно сте забележале дека сите носат хулахопки. За да го спречат лизгањето на чевлите, пак, тие одбираат хулахопки со гумички на стапалата.

modni-trikovi-so-koi-zhenite-od-kralskoto-semejstvo-sekogash-izgledaat-besprekorno-05.jpg

Продолжува на следната страница...Би можело да ве интересира:

Зошто жените по 30-тата година изгледаат подобро отколку во 20-ите? Дали сте забележале дека жените по 30-тата година изгледаат поубаво отколку во 2...
„Истренирајте“ ја својата коса помалку да се мрси Луѓето кои имаат мрсна коса знаат колку често ја мијат и дека може да им се измр...
Бои за коса кои ќе ве направат помлади за 10 години Кога ниту една крема против брчки не е доволно добра да избрише неколку години ...

Најчитани неделава