Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Фотографии од минатото што покажуваат што сè правеле жените за убавина

Жените отсекогаш се грижеле за својот изглед, но во поголемиот дел од минатото не им биле достапни третманите и продуктите што ги имаме денес.

fotografii-od-minatoto-shto-pokazhuvaat-shto-se-pravele-zhenite-za-ubavina-1.jpg

Сепак, тие секогаш наоѓале начин да изгледаат одлично, неретко користејќи навистина бизарни продукти и третмани.

За наша среќа, фотоапаратите постоеле и пред речиси цел век, па имаме можност да погледнеме како навистина изгледале овие направи и третмани.

Во продолжение погледнете неколку фотографии од минатото што покажуваат што сè правеле жените за убавина:

На жена ѝ цртаат линија на ногата за изгледа како да носи хулахопки – 1926

fotografii-od-minatoto-shto-pokazhuvaat-shto-se-pravele-zhenite-za-ubavina-02.jpg

Маска за лице со мраз – 1931

fotografii-od-minatoto-shto-pokazhuvaat-shto-se-pravele-zhenite-za-ubavina-03.jpg

Жени си ги фарбаат нозете, повторно за да изгледа како да носат хулахопки – 1941

fotografii-od-minatoto-shto-pokazhuvaat-shto-se-pravele-zhenite-za-ubavina-04.jpg

Жени со скриено лице кои учествуваат во натпревар за најубави очи – 1930

fotografii-od-minatoto-shto-pokazhuvaat-shto-se-pravele-zhenite-za-ubavina-05.jpg

Жена користи машина за вештачки тен – 1949

fotografii-od-minatoto-shto-pokazhuvaat-shto-se-pravele-zhenite-za-ubavina-06.jpg

Пеглање коса – 1964

fotografii-od-minatoto-shto-pokazhuvaat-shto-se-pravele-zhenite-za-ubavina-07.jpg

Машина за отстранување пеги – 1930

fotografii-od-minatoto-shto-pokazhuvaat-shto-se-pravele-zhenite-za-ubavina-08.jpg

Продолжува на следната страница...Би можело да ве интересира:

14 славни дами кои гордо ја носат седата коса и на црвениот тепих Од Шарлиз Терон до Салма Хајек, кои славни дами без проблем знаат да се појават ...
Редовна масажа и уште 6 тајни на жените од Индонезија заради кои изгледаат 10 години помладо Маските од природни состојки се секогаш првиот избор на жените од Индонезија, а ...
Зошто жените во Јапонија си ги бричат лицата уште од 10 години? Жените во Јапонија секогаш биле симбол за мазна, порцелански чиста кожа. Но, има...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg