6 правила за маникир на кратки нокти

Црвениот лак никогаш не изгледа вулгарно на кратки нокти, за разлика од долги нокти со црвен лак.

6-pravila-za-manikir-na-kratki-nokti-01.jpg

Многу жени обожаваат кратки нокти, одлично изгледаат, практични се и модерни.

Но, постојат неколку правила за маникир кои треба да ги следите:

Носете често црвен лак

За разлика од долгите нокти, на кратките нокти црвениот лак никогаш не може да изгледа вулгарно.

6-pravila-za-manikir-na-kratki-nokti-07.jpg

Не ставајте хоризонтални риги

Цртањето на кратките нокти е препорачливо, но единствена работа која треба да ја избегнувате се хоризонталните риги, ви ја прават плочката преширока.

6-pravila-za-manikir-na-kratki-nokti-03.jpg

Не носете француски маникир

Францускиот маникир дополнително визуелно ви ја скратува плочката. Па, ако сакате нешто вакво подобро е да направите месечинка маникир.

6-pravila-za-manikir-na-kratki-nokti-08.jpg

Избегнувајте светли нијанси

Со светли нијанси ноктите ќе ви изгледаат уште помали, па за нежни пастелни тонови израснете ги барем малку ноктите.

6-pravila-za-manikir-na-kratki-nokti-06.jpg

Ставете светки

На долги нокти светките може да изгледаат кич, но на кратки се одличен избор.

6-pravila-za-manikir-na-kratki-nokti-02.jpg

Тргнете ги кутикулите

Секој милиметар е важен на кратките нокти, па задолжително тргнете ги кутикулите.

6-pravila-za-manikir-na-kratki-nokti-04.jpg

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Црвен тепих vs. секојдневие: Славни дами кои изгледаат сосема поинаку без тимот стилисти Од Кортни Кокс до Рене Зелвегер, како изгледаат славните дами во секојдневието н...
14 славни дами кои гордо ја носат седата коса и на црвениот тепих Од Шарлиз Терон до Салма Хајек, кои славни дами без проблем знаат да се појават ...
12 грешки со шминката кои ги прават сите жени, дури и славните Иако зад успешните жени стојат искусни шминкери, не значи дека и најдобрите не г...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg