Дани Димитровска, Елена Ристеска и уште 16 жени на кои очите им се најсилен адут (фото)

Очите на Дани Димитровска кријат бескрајно синило, длабоки и продорни со поглед што не се заборавa.

dani-dimitrovska-elena-risteska-i-ushte-10-devojki-na-koi-ochite-im-se-najsilen-adut-foto-01.jpg

Некои девојки со само еден поглед може да ве маѓепсаат. Некои затоа што им гледате небо во очите, други затоа што во нивните очи гледате недогледни зелени пространства, а трети пак со дозата мистерија во очите како на срна.

Познати Македонки на кои очите им се најсилен адут:

Дани Димитровска

Елена Ристеска

Викторија Лоба

Повеќе девојки од светот на кои очите им се најсилен адут:

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Голем нос, краток врат: Со какви трикови славните дами си ги кријат маните? (фото) Како Парис Хилтон визуелно ги крие големите стапала? Како Оливија Вајлд ги издол...
Медуза опавче - хит фризурата за лето 2022 (и како да ја направите) За деновите кога ви е топло и се нервирате кога косата ви се лепи по вратот, ова...
Боја на цимет и кафе – хит нијанса за коса за летната сезона (фото) Бојата на цимет и кафе е одличен избор ако сакате малку да ја осветлите косата в...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg