Есенски хит во најава: Идеи за матирани нокти (фото)


Есенски хит во најава: Идеи за матирани нокти (фото)

Во најава за есенската модна сцена е трендот за матирани нокти, кои ќе ги заменат неонските и сјајни маникири.

esenski-hit-vo-najava-matirani-nokti-001.jpg

Боите се посмирени, нешто потемни или неутрални, но матираниот финиш ќе стане тренд во наредните неколку месеци.

Прва подготовка за есен нека биде токму тоа. Во продолжение, мала инспирација:

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

30 идеи за темни нокти со секаква должина и форма Темните нокти се првата работа со која жените ја најавуваат студената сезона. Ак...
20 предлози за разиграни нокти за лето 2021 Од дезен со ананас и лубеница до палмички и неонски бои, летото е време за „најл...
15 идеи за нокти во боите на есента Откако ја заменивме лесната летна облека со есенски џемперчиња, фармерки и марам...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg