11 едноставни трикови со косата кои ќе направат да изгледате помладо

Светли прамени во близина на лицето – светлата коса, за разлика од темната, помалку ги нагласува брчките.

11-ednostavni-trikovi-so-kosata-koi-kje-napravat-da-izgledate-pomlado-01.jpg

Фризурата може да ви даде свежина и младешки изглед, ако соодветно ја изберете.

Стилистите споделуваат неколку трикови со косата кои кратат години од изгледот:

Светли прамени во близина на лицето – светлата коса, за разлика од темната, помалку ги нагласува брчките.

11-ednostavni-trikovi-so-kosata-koi-kje-napravat-da-izgledate-pomlado-02.jpg

„Нежно“ црна коса – ако веќе сте вљубеник во црната боја на коса, таа нека биде понежна варијатна.

11-ednostavni-trikovi-so-kosata-koi-kje-napravat-da-izgledate-pomlado-03.jpg

Балаjaж техника – оваа фризура е соодветна за сите девојки и жени.

11-ednostavni-trikovi-so-kosata-koi-kje-napravat-da-izgledate-pomlado-04.jpg

Топла нијанса на руса коса – дава младешки сјај на кожата.

11-ednostavni-trikovi-so-kosata-koi-kje-napravat-da-izgledate-pomlado-05.jpg

Суптилни прамени – ако ви е здодеан монохроматскиот изглед, со нежни прамени ќе го освежите изгледот.

11-ednostavni-trikovi-so-kosata-koi-kje-napravat-da-izgledate-pomlado-06.jpg

Црвени тонови – црвената боја дава посебна топлина и младешки изглед.

11-ednostavni-trikovi-so-kosata-koi-kje-napravat-da-izgledate-pomlado-07.jpg

Уште 5 совети на следната страна...Би можело да ве интересира:

9 едноставни навики кои ќе ви го подобрат изгледот (ако редовно ги практикувате) Добра навика: Гответе дома колку што е можно почесто – здраво е, плус оваа актив...
Шампонот ги отстранува паднатите влакна и уште 8 работи за косата кои треба да ги знаете за подобра ... Не треба да паничите ако ви паѓаат влакна додека ја миете косата и треба да биде...
7 трикови со кои косата ќе ви изгледа како да сте тазе излезени од фризер Тазе фенираната или испегланата коса е желба на секоја жена и нема нешто поубаво...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg