Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 08-08-2022
Технолог 08-08-2022
Шивач/ки 08-08-2022


11 едноставни трикови со косата кои ќе направат да изгледате помладо

Нежни локни кои започнуваат од образите надолу – локни кои одат нанадвор од лицето даваат свежина на лицето.

11-ednostavni-trikovi-so-kosata-koi-kje-napravat-da-izgledate-pomlado-08.jpg

Асиметрични шишки – ги кријат брчките на челото, а тоа што се со различна должина прави да не изгледаат тешко и нападно.

11-ednostavni-trikovi-so-kosata-koi-kje-napravat-da-izgledate-pomlado-09.jpg

Лелеави бранови – сосема правата коса ги истакнува линиите на лицето, а нежните бранови се совршен избор за посвеж изглед.

11-ednostavni-trikovi-so-kosata-koi-kje-napravat-da-izgledate-pomlado-10.jpg

Коса над рамениците – постарите жени сакаат кусо потстрижана коса, сепак за таква фризура потребно е многу добро стилизирање, ако сакате полесна опција, тогаш тоа е косата над раменици.

11-ednostavni-trikovi-so-kosata-koi-kje-napravat-da-izgledate-pomlado-11.jpg

Волуменозно стилизирање – косата станува потенка со времето, па затоа убаво е да ѝ дадете волумен, дури и кога е седа.

11-ednostavni-trikovi-so-kosata-koi-kje-napravat-da-izgledate-pomlado-12.jpg

С. С. | ЦрнобелоБи можело да ве интересира:

9 едноставни навики кои ќе ви го подобрат изгледот (ако редовно ги практикувате) Добра навика: Гответе дома колку што е можно почесто – здраво е, плус оваа актив...
Шампонот ги отстранува паднатите влакна и уште 8 работи за косата кои треба да ги знаете за подобра ... Не треба да паничите ако ви паѓаат влакна додека ја миете косата и треба да биде...
7 трикови со кои косата ќе ви изгледа како да сте тазе излезени од фризер Тазе фенираната или испегланата коса е желба на секоја жена и нема нешто поубаво...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg