11 едноставни трикови со косата кои ќе направат да изгледате помладо - Results from #1


11 едноставни трикови со косата кои ќе направат да изгледате помладо

Нежни локни кои започнуваат од образите надолу – локни кои одат нанадвор од лицето даваат свежина на лицето.

11-ednostavni-trikovi-so-kosata-koi-kje-napravat-da-izgledate-pomlado-08.jpg

Асиметрични шишки – ги кријат брчките на челото, а тоа што се со различна должина прави да не изгледаат тешко и нападно.

11-ednostavni-trikovi-so-kosata-koi-kje-napravat-da-izgledate-pomlado-09.jpg

Лелеави бранови – сосема правата коса ги истакнува линиите на лицето, а нежните бранови се совршен избор за посвеж изглед.

11-ednostavni-trikovi-so-kosata-koi-kje-napravat-da-izgledate-pomlado-10.jpg

Коса над рамениците – постарите жени сакаат кусо потстрижана коса, сепак за таква фризура потребно е многу добро стилизирање, ако сакате полесна опција, тогаш тоа е косата над раменици.

11-ednostavni-trikovi-so-kosata-koi-kje-napravat-da-izgledate-pomlado-11.jpg

Волуменозно стилизирање – косата станува потенка со времето, па затоа убаво е да ѝ дадете волумен, дури и кога е седа.

11-ednostavni-trikovi-so-kosata-koi-kje-napravat-da-izgledate-pomlado-12.jpg

С. С. | ЦрнобелоБи можело да ве интересира:

Трикови за убавина кои ќе посакате да сте ги знаеле порано Не е лесно да се изгледа совршено, а тоа е сонот на секоја девојка. Не е лесн...
Трикови со маскара кои секоја жена треба да ги знае Што би правела секоја жена без маскара? Овој козметички производ им  овозмо...
Едноставни начини како природно да ги намалите брчките на лицето Многу луѓе низ светот бараат природен начин за да ја направат нивната кожа млада...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg