Лицата на познатите дами одблизу, со сите мали несовршености и покрај шминката (фото)


Лицата на познатите дами одблизу, со сите мали несовршености и покрај шминката (фото)

И на Парис Хилтон, како на многу други жени, „најпроблематичен“ ѝ е пределот околу очите, и таа има брчки таму. Но, тоа е доказ дека сме живееле и сме се смееле, зарем не?

licata-na-poznatite-odblizu-so-site-mali-nesovrshenosti-i-pokraj-shminkata-foto-01.jpg

Црвениот тепих е место каде гледаме раскошни тоалети, прекрасни фризури и совршена шминка.

Славните дами блескаат на најзначајните светски настани од сферата на музиката и филмот.

Но, какви се нивните лица одблизу?

И покрај тимот на стилисти кој стои зад нив, тие имаат мали несовршености како сите луѓе:

Меган Фокс

licata-na-poznatite-odblizu-so-site-mali-nesovrshenosti-i-pokraj-shminkata-foto-02.jpg

Камила Кабејо

licata-na-poznatite-odblizu-so-site-mali-nesovrshenosti-i-pokraj-shminkata-foto-03.jpg

Парис Хилтон

licata-na-poznatite-odblizu-so-site-mali-nesovrshenosti-i-pokraj-shminkata-foto-04.jpg

Доја Кет

licata-na-poznatite-odblizu-so-site-mali-nesovrshenosti-i-pokraj-shminkata-foto-05.jpg

Рита Ора

licata-na-poznatite-odblizu-so-site-mali-nesovrshenosti-i-pokraj-shminkata-foto-06.jpg

Уште 5 дами на следната страна...Би можело да ве интересира:

19 фото докази дека килограмите се само бројка Не е важно колку килограми имате, туку како тие се распоредени на вашето тело. ...
20 фото докази дека не треба да пуштате брада, ако не знаете да ја одржувате Многу мажи посакуваат да чуваат долги бради и да бидат во чекор со модата, но то...
Мали гради, дебели нозе: 10 славни дами кои отворено говорат за своите комплекси Каков комплекс околу изгледот има Шакира, а каков Викторија Бекам? Која смета де...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg