Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 08-08-2022
Технолог 08-08-2022
Шивач/ки 08-08-2022


Голем нос, краток врат: Со какви трикови славните дами си ги кријат маните? (фото)

Како Парис Хилтон визуелно ги крие големите стапала? Како Оливија Вајлд ги издолжува нозете? Како Сара Џесика Паркер го одвлекува вниманието од носот?

golem-nos-kratok-vrat-so-kakvi-trikovi-slavnite-dami-si-gi-krijat-manite-foto-001.jpg

И холивудските диви имаат работи на лицето и телото кои сакаат да ги сокријат.

Кои се нивните трикови?

Џенифер Анистон – заоблената брада и широките раменици ги прикрива со пуштена коса и модели со V-израз кај деколтето

golem-nos-kratok-vrat-so-kakvi-trikovi-slavnite-dami-si-gi-krijat-manite-foto-02.jpg

Сара Џесика Паркер – го одвлекува вниманието од големиот нос со впечатливата шминка на очите (може да се игра и со усните)

golem-nos-kratok-vrat-so-kakvi-trikovi-slavnite-dami-si-gi-krijat-manite-foto-03.jpg

Зои Дешанел – изненадувачки, но шишките може да направат вашите очи да изгледаат поголеми

golem-nos-kratok-vrat-so-kakvi-trikovi-slavnite-dami-si-gi-krijat-manite-foto-04.jpg

Оливија Вајлд – кога имате долго торзо и кратки нозе треба да изберете панталони со висок струк и маичка пикната во нив

golem-nos-kratok-vrat-so-kakvi-trikovi-slavnite-dami-si-gi-krijat-manite-foto-05.jpg

Рис Витерспун – ако сте ниски за да изгледате повисоко бирајте модели на фустани со должина над колената, Рис е висока само 156 сантиметри

golem-nos-kratok-vrat-so-kakvi-trikovi-slavnite-dami-si-gi-krijat-manite-foto-06.jpg

Маргот Роби – ако имате масивна вилична коска и коцкасто лице, за понежен изглед треба да ја носите косата пуштена или дури и да ви е прибрана да оставите прамени што висат

golem-nos-kratok-vrat-so-kakvi-trikovi-slavnite-dami-si-gi-krijat-manite-foto-07.jpg

Кејт Винслет – за да ја истенчи фигурата и да ги нагласи облините Кејт користи фустан со црни ленти отстрана

golem-nos-kratok-vrat-so-kakvi-trikovi-slavnite-dami-si-gi-krijat-manite-foto-08.jpg

Бијонсе – сака да ги истакне колковите и нозете, но за да ѝ изгледа фигурата похрамонична таа го нагласува струкот и додава волумен во пределот на градите

golem-nos-kratok-vrat-so-kakvi-trikovi-slavnite-dami-si-gi-krijat-manite-foto-09.jpg

Ен Хатавеј – таа ги подигнува визулено очите со црна сенка на краевите од очите и нагласени трепки на крајот од окото

golem-nos-kratok-vrat-so-kakvi-trikovi-slavnite-dami-si-gi-krijat-manite-foto-10.jpg

Уште 9 дами на следната страна...Би можело да ве интересира:

Боја на цимет и кафе – хит нијанса за коса за летната сезона (фото) Бојата на цимет и кафе е одличен избор ако сакате малку да ја осветлите косата в...
12 грешки со шминката кои ги прават сите жени, дури и славните Иако зад успешните жени стојат искусни шминкери, не значи дека и најдобрите не г...
Медуза опавче - хит фризурата за лето 2022 (и како да ја направите) За деновите кога ви е топло и се нервирате кога косата ви се лепи по вратот, ова...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg