Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Ситни грешки кои прават да изгледате постаро од што сте

Зошто некои жени делуваат повозрасно од годините, додека некои успеваат да им пркосат на годините?

sitni-greski-poradi-koi-nekoi-zeni-deluvaat-postaro-001.jpg

Покрај многуте фактори, младоликите жени ги знаат овие тајни, односно не ги прават следните грешки:

1. Не носат долга коса, туку преферираат средна должина.

sitni-greski-poradi-koi-nekoi-zeni-deluvaat-postaro-01.jpg

2. Не ги исцртуваат усните со потемно моливче, од природната боја.

sitni-greski-poradi-koi-nekoi-zeni-deluvaat-postaro-02.jpg

3. Не го матираат сјајот на кожата со разни препарати.

sitni-greski-poradi-koi-nekoi-zeni-deluvaat-postaro-03.jpg

4. Не претеруваат со должината на ноктите.

sitni-greski-poradi-koi-nekoi-zeni-deluvaat-postaro-04.jpg

5. Не се исплашени од силните бои и не се облекуваат темно, еднолично.

sitni-greski-poradi-koi-nekoi-zeni-deluvaat-postaro-05.jpg

6. Избегнуваат силни бои при шминкањето и се држат до неутралните нијанси.

sitni-greski-poradi-koi-nekoi-zeni-deluvaat-postaro-06.jpg

7. Не носат штикли, ако не знаат да одат во нив. Или пак, одбираат поудобни модели.

sitni-greski-poradi-koi-nekoi-zeni-deluvaat-postaro-07.jpg

8. Избегнуваат очила кои немаат рамки.

sitni-greski-poradi-koi-nekoi-zeni-deluvaat-postaro-08.jpg

9. Знаат дека неутралниот лак на ноктите е најпаметна опција.

sitni-greski-poradi-koi-nekoi-zeni-deluvaat-postaro-09.jpg

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Правилно користете ја турпијата и уште 8 совети за здрави и цврсти нокти За здрви и цврсти нокти, еднаш неделно правете си купка со малку лук и вода. Лук...
14 славни дами кои гордо ја носат седата коса и на црвениот тепих Од Шарлиз Терон до Салма Хајек, кои славни дами без проблем знаат да се појават ...
Трикови со кои познатите дами изгледаат како „фотошопирани“ на црвениот тепих – сигурно ќе ви се нај... Ако носат тесна облека, многу славни жени носат мидер, а некогаш и по два. Ак...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg